Zimní sezóna v Ústeckém kraji

0
1071

Krušné hory na severozápadu Ústeckého kraje lákají každoročně celé rodiny na kvalitní lyžování a zábavou. Lyžařská střediska nabízí víkendové i delší pobyty v místních hotelích a penzionech. Vyhlášená běžkařská Krušnohorská bílá stopa má v České republice dlouholetou tradici.

Horská střediska Krušných hor i přes letošní pandemická opatření otevřely své brány pro lyžaře a běžkaře za dodržování přísných protikoronavirových opatření. Areály nabízí bezpečné sportování, profesionální služby půjčoven, a hlavně kvalitně upravené sjezdovky.

Sport centrum Bouřňák

Bouřňák patři mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří, je vhodnou lokalitou pro rodinné lyžování. Leží 90 km od Prahy a 13 km od Teplic. Nabízí 6 sjezdovek s celkovou délkou přes 6 km a kapacitou 3 190 osob/ hodinu. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“.

Pro mírně pokročilé je připravena Hrobská sjezdovka, která se jako jediná nachází na jižním svahu. U horní pokladny na „Hrobské“ je nově připravena vytápěná útulna s terasou, kde se budete moci ukrýt před nepohodou, dobít telefon, případně zkonzumovat přinesené jídlo a nápoje.

Skialpové stezky v okolí lyžařského areálu jsou značené. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se nachází souhrnná mapa. K sestupům slouží sjezdovky. Sport Centrum Bouřňák o.p.s. také upravuje běžecké stopy v okolí Nového Města. Letos se areálu podařilo pořídit nová sněžná děla od firmy DEMACLENKO.

Otevírací doba:
Po–Ne: 9-16 hod.,
CENÍK od 25. 12. 2021 – 13. 3. 2022

CENÍK hlavní sezóna

25. 12. 2021 – 13. 3. 20212: Jednotné vstupné
Celodenní skipas 800 Kč

www.scbournak.cz

 

Na co se můžete těšit na Klínovci?

Rozhodně na nové a bezkonkurenční večerní lyžování na oblíbené modré sjezdovce Dámská! Osvětlená v celé své kráse, délce necelých 1,5 km, šířce až 40 metrů, s převýšením 230 metrů bude připravená na tu nejlepší lyžovačku i díky tomu, že na vrchol vás vyveze naše nejnovější lanovka s vyhřívanými sedadly a oranžovou krycí bublinou. Večer vás tak čeká skvělý lyžařský zážitek!

Další novinkou bude modrá sjezdovka u Jáchymovské, v tuto chvíli probíhá její výstavba. Její kompletní dokončení se chystá na další zimní sezónu 2022/2023, na letošní sezónu zprovozní pouze její spodní část, která bude ale závislá na přírodním sněhu. Na příští rok už bude připravena v plné délce a doplněna o technické zasněžování.

Otevírací doba:

denní lyžování: lanové dráhy a vleky 9–16:00
večerní: vlek F 16–21:00 hod.

CENÍK hlavní sezóna

Celodenní skipas Denní webshop, Dospělí 920 Kč (on-line 850 Kč), Děti a senioři 550 Kč, Student, senior, ZTP 730 Kč

www.klinovec.cz

 

Sport areál Klíny

Ideální místo pro zimní prázdniny nebo dovolenou nabízí horský hotel Emeran se zázemím Sport areálu Klíny. Hotel a celý skiareál je zaměřen především na rodiny s dětmi, sportovce a milovníky lyžování. Součástí areálu je lyžařská škola s vlastním uzavřeným areálem, půjčovna a servis lyží, sportovní hala, restaurace či skibar. Horské středisko je vzdálené 5 km od hranic s Německem a 95 km od Prahy. Užijte si večerní lyžování na sedačkové lanovce s osvětlenou sjezdovkou a snowparkem. Celková délka trati je 3100 metrů s kapacitou 3300 osob za hodinu. Parkování je zdarma na 5 parkovištích s kapacitou pro 400 osobních aut.

Pro rychlé zajištění skipasů slouží on-line rezervační systém. V lyžařské škole najdete výukové prostředí, které využívá umělých terénních nerovností již u nejmenších dětí. Oblíbená je lesní „fun-line“ pro děti podél sjezdovek a značení lyžařských běžeckých tratí.

Otevírací doba: denně 9 -16 hod.

CENÍK hlavní sezóna

25. 12. 2021 – 13. 3. 2022 Celodenní skipas, Dospělí  490 Kč, Děti 6–15 let  350 Kč, Děti do 6 let zdarma

www.kliny.cz

 

Lyžařské středisko Zadní Telnice – lyžování pro všechny

Zadní Telnice je největší lyžařský areál ve východní části Krušných hor. Areál byl již v roce 1965 prvním průkopníkem zasněžování i nás, kdy zde bylo vybudováno první umělé zasněžování na území bývalého Československa. Šest lyžařských vleků o celkové délce přes 5 km nabízí několik propojených sjezdovek různých obtížností s přepravní kapacitou lanovky 1440 osob za hodinu. Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí nad Labem i za hodinu z Prahy. Součástí areálu je velkokapacitní parkoviště pro 500 aut, které je vzdálené od vleků par metrů.

Otevírací doba: denně 9 -16 hod.

CENÍK hlavní sezóna:

20. 12. 2021 – 6. 3. 2022 Celodenní skipas, Dospělí 550 Kč, Junioři a senioři 450 Kč

Běžkování a tradiční závody

Na běžky se může vydat téměř každý. Pohyb si přizpůsobíte vlastnímu tempu a kondici. Projedete krásná místa a ujede větší vzdálenost, než když půjdete pěšky. Běžkování je bezpečné, a právě Krušné hory nabízí ideální podmínky. Krušnohorská bílá stopa poskytuje návštěvníkům Krušných hor kvalitní služby související s provozem běžeckých tras, jejíž historie začíná od roku 1945, kdy byly Krušné hory nejvíce navštěvované hory střední Evropy.

V Krušných horách je organizováno několik akcí pro veřejnost jako například závody v běžeckém lyžování v Lesné, Dlouhé Louce, mistroství republiky ve psím spřežení, mistroství republiky ve skijöringu a závody do seriálu mistroství Evropy, mistrovství světa v běhu na lyžích atd.

Dvě střediska Klíny a Dlouhá Louka jsou přímo napojena na běžecké areály v sousedním Německu. Běžecké stopy upravují čtyři sněžné rolby rolbami značky Pistenbully se sněžnou frézou na bruslení a stopovači na klasiku. Propojené, strojově udržované, běžecké stopy dosahují délky cca 250 km. Nadmořská výška tras je v rozsahu 740 až 950 m n. m.

Úsek Krušnohorské magistrály v okolí Cínovce má na starosti Sport centrum Bouřňák, které zajišťuje úpravu celkem 60 kilometrů běžeckých tras od Nového Města přes Moldavu, Cínovec, Mikulov, Dubí až po Fojtovice a na Komáří vížku.

Kromě samotné magistrály, která je v běžeckých mapách značená červeně, si můžete zaběhat také na desetikilometrovém zeleném lyžařském okruhu, pětikilometrovém modrém a na žlutě značených turistických trasách. Sport centrum Bouřňák je členem občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa, které zajišťuje údržbu běžecké stopy na celé Krušnohorské magistrále.

WWW.BRANADOCECH.CZ

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here