Novinky na zimní sezónu

0
313

K významným investicím patří několik nových sjezdových tratí a dvě nové lanové dráhy. Značné prostředky ale skiareály opět vložily do udržitelných řešení, jako jsou účinnější technologie pro zasněžování, akumulační nádrže, úspornější rolby, nebo systémy SNOWsat.

Proběhla modernizace služeb v podobě rozšiřování on-line systémů k nákupu skipasů či rezervací vybavení nebo provozoven doprovodných služeb. Významná část investic připadá na areály Špindlerův Mlýn, Bílá, Špičák Železná Ruda, Zadov, SkiResort Černá hora-Pec a Dolní Morava.

Lyžování a skipasy

Ve Špindlerově Mlýně vybudovali dvě zbrusu nové sjezdovky včetně nejmodernějšího systému technického zasněžování. Premiéru bude mít červená sjezdovka „Přehradní“, která vede od horní stanice Hromovky, a „Lesní“ na Medvědíně. Skiareál Špindlerův Mlýn tak v nadcházející zimní sezóně nabídne lyžařům zhruba 2,5 kilometru nových tratí, které tvoří základ budovaného propojení mezi Sv. Petrem a Medvědínem. Velkým přínosem bude rovněž rozšíření některých stávajících sjezdovek. I na Dolní Moravě letos vznikla nová sjezdová trať, v celé délce osvětlená a technicky zasněžovaná, přičemž s délkou 3,7 km je nejdelší v ČR! Na Bílé v Beskydech spustí novou šestisedačku s vyhříváním a bublinami, která nahradí dosavadní čtyřsedačku, v Orlickém Záhoří v Orlických horách zprovozní repasovanou čtyřsedačku s délkou přes 1400 m. Za zmínku stojí i počin Ski Resortu Černá hora – Pec, který prodloužil sáňkařskou cestu v Jánských Lázních, na Klínovci rekultivovali terén na části tratí apod.

Stále probíhá i modernizace odbavovacích systémů a rozšiřování samoobslužných pokladen u sjezdovek, které slouží k nákupu skipasů či k aktivaci těch zakoupených on-line. Letos je návštěvníci nově naleznou například i ve Vítkovicích v Krkonoších, Zadově nebo Ski Resortu Černá hora – Pec. Novinkou jsou i rodinné skipasy, které někde platí i na další služby, včetně letních atrakcí (např. na Lipně).

Udržitelné technologie a modernizace

Skiareály v letošním roce opět investovaly do nákupu ekologičtějších a úspornějších technologií. Efektivnější sněžná děla, rozšíření systému SnowSat, nebo úspornější rolby pořídily areály Bublava, Deštné v O.h., Špindlerův Mlýn, Monínec, Ski Resort Černá hora – Pec, Vítkovice v Krkonoších a Zadov.

Významnými investicemi, které optimalizují hospodaření se sněhem, je vybudování akumulační nádrže na vodu na Zadově a zřízení zásobárny sněhu, tzv. Snowstorage na Monínci.

Zázemí a doprovodné služby

I letos investovaly skiareály i do zkvalitnění zázemí pro návštěvníky a gastronomických podniků, např. na Špičáku Železná Ruda (nová provozní budova s restaurací, půjčovnou, úschovnou), v Malé Úpě (kavárna, multifunkční kinosál), v Ostružné, Vítkovicích v Krkonoších (nový odbavovací systém parkoviště), Zadově (zastřešení pohyblivého pásu), Dolní Moravě (dětská herna s hlídáním a programy), nebo Deštném v O.H. (dětský park).

Další informace na www.ahscr.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here