AREÁL MONÍNEC ZAHÁJIL JAKO PRVNÍ LYŽAŘSKOU SEZÓNU

0
2304
HOTELOVÁ SJEZDOVKA AREÁLU MONÍNEC JE PRO VEŘEJNOST OTEVŘENA JIŽ OD KONCE ŘÍJNA. MONÍNEC JE TAK PRVNÍM MÍSTEM V ČESKU, KDE BYLA ZAHÁJENA LYŽAŘSKÁ SEZÓNA.

Hotelová sjezdovka s vlekem poma je dlouhá 170 metrů a je určena jak průměrným či méně zdatným lyžařům, tak i dětem. Tarif na 60 bodů stojí 265, na 120 pak 495 a na 240 celkově 880 korun. Jedna jízda na Hotelové sjezdovce strhává z kreditu 2 body. Fungují zde navíc hned dvě lyžařské školy, jak pro veřejnost, tak pro ubytované hosty. Areál Monínec vstupuje do své druhé sezóny, kdy se může spolehnout jak na přírodní, tak technologický sníh Snowfactory. Ten je bez jakýchkoliv chemických přísad založený na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh vyrobený prostřednictvím technologie Snowfactory tvoří malé ledové šupinky, které mají teplotu -5 °C. Poprvé se uvedená technologie na Monínci objevila již vloni a společně s příznivými zimními podmínkami zajistila, že se počet návštěvníků meziročně zvýšil o polovinu, když sem dorazilo hned 80 tisíc lyžařů. Počet lyžařských dní i díky tomu narostl ze 74 na 131 dní.

„Nová technologie zasněžování, s níž jsme jako první domácí areál přišli, se osvědčila. Počítáme proto s tím, že nadcházející sezóna bude obdobně úspěšná. Předpokládáme, že největší zájem bude opět o 4hodinové a celodenní tarify a možnost večerního lyžování. Čím dál více náv
štěvníků využívá i služeb časové peněženky,“ řekl Jaroslav Krejčí ml, ředitel Areálu Monínec. Horní část hlavní sjezdovky zprovozníme od 17. listopadu vždy od pátku do neděle a současně také od úterý do soboty v rámci večerního lyžování. Se zahájením zimní sezóny v celé délce hlavní sjezdovky se počítá v termínu mezi 7. až 20. prosincem. „Záležet bude především na počasí. Budou-li se držet teploty nízko, pustili bychom lanovku možná ještě dřív než těsně před vánočními svátky,“ dodává Krejčí. Hlavní červenomodrá sjezdovka je dlouhá 1,2 kilometru. Součástí areálu je v zimě i provoz funparku. Areál opět nabídne zvýhodněné lyžování všem, kteří si skipasy koupí on-line. Zatímco u pokladny bude stát celodenní skipas v hlavní sezóně 595 korun, přes e-shop zájemce zaplatí o 50 korun méně. Dětský skipas bude stát u pokladny 480 a přes e-shop 430 korun.

Rozšířená je také nabídka takzvané časové peněženky, která se jejímu držiteli odečítá v průběhu zimní sezóny hodiny podle toho, jak často bude na Monínci lyžovat. Tarify začínají na 5 a končí na 30 hodinách sezóny a jsou ve srovnání s běžnými cenami výrazně zvýhodněné. Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Javorka a Čertovka. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.

Další informace lze nalézt na WWW.MONINEC.CZ