NOVÉ SKIALPINISTICKÉ CENTRUM – PRVNÍ SVÉHO DRUHU

0
1588
SKIAREÁL ‎ROKYTNICE NAD JIZEROU‎ SE PYŠNÍ MNOHA NEJ, JAKO JSOU NEJŠIRŠÍ A NEJDELŠÍ SJEZDOVKY. NYNÍ K TOMU NA SVÝCH SVAZÍCH OTEVÍRÁ NOVÉ TESTOVACÍ CENTRUM SKIALPINISMU, KTERÉ ZAHRNUJE PŮJČOVNU SPECIÁLNÍHO VYBAVENÍ, TESTOVÁNÍ I SPECIÁLNÍ TRATĚ.

Druhým rokem funguje slevový program RokyPASS plných výhod, jako jsou slevy v gastro zařízeních, půjčovně, ski servisu nebo dětském koutku. Letos bude ve středisku Horní Domky zprovozněn oblíbený pojízdný pás pro děti. Lyžaři, kteří si chtějí užít lyžovačku bez automobilu, mohou využít skibusy z Prahy a dalších lokalit. „Letos jsme zahájili pomyslnou lyžařskou sezónu předprodejem sezónních permanentek, který byl spuštěn 2. října a probíhá formou nákupu online prostřednictvím aplikace RokyPASS. Ceny sezónních permanentek jsou stejné jako v uplynulých letech. Každý lyžař, který se zaregistruje do věrnostního programu RokyPASS, má možnost v rámci zimní lyžařské sezóny čerpat slevy na nákup občerstvení ve vybraných provozovnách a na služby v půjčovně, ski servisu nebo dětském koutku.,“ uvádí k nadcházející sezoně René Roštejnský, předseda představenstva skiareálu Rokytnice nad Jizerou. Celkem 17 km ukázkových sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky a 9 vleků doplní letos nové skialpinistické centrum, které nabídne všem zvídavým lyžařům jak vybavení /lyže Dynastar a boty Lange/, tak pět speciálních skialpových tratí všech úrovní obtížnosti, z nichž dvě využívají také přepravu lanovkou.

K tomu bude k dispozici zkušený horský vůdce, který se začátečníky zvolenou trasu absolvuje. Zaryté lyžaře sjezdaře jistě zláká VIP testovací centrum Rossignol s nejnovějšími modely lyží a profesionálním ski servisem Swix. Vzhledem k novému rozdělení sezony na vedlejší, hlavní a top se upravily i ceny, což koresponduje s trendy v zahraničí. Celodenní skipas ve skiareálu Horní Domky v hlavní sezóně (1.1.-3.2.) vyjde pro dospělého na 650 Kč (při nákupu online 620 Kč), ve vedlejší sezoně (do 24.12. a od 5.3.) na 550 Kč a v rámci top sezony (25.12.-31.12. a 4.2.-4.3.) stojí 720 Kč. Děti do 6 let mají stále jízdné zdarma. K očekávané zimní sezoně ve skiareálu dodává Michal Matoušek, vedoucí provozu: „Opět jsme doplnili zasněžovací systém, a tak doufáme v příznivé podmínky k jeho brzkému využití. Areál v celém rozsahu jsme pak schopni vysněžit za 5-7 dní.

Pro děti připravujeme 32 m dlouhý pojízdný pás v prostoru u dolní stanice lanovky Horní Domky, kde jsou ideální podmínky pro výuku i těch nejmenších lyžařů. Rodiny tak mají další důvod přijet komplet a využít celodenní rodinné jízdné 2+1 za 1600 Kč v hlavní sezoně. Fungovat bude opět dětský koutek se službou hlídání dětí od 3 let. Pro ty větší máme v kalendáři seriál šesti veřejných závodů ve slalomu ROKY OPEN CUP. Na závěr sezóny připravujeme 3. ročník závodu SNOWEND, kde se soutěží v kopání pokladů ve sněhovém poli. Třeba zájezd od Čedoku si vyhrabe jeden šťastlivec v sobotu 31.3. 2018.“

Více informací na WWW.SKIROKY.CZ