Ještěd – hory za rohem

0
944

Lyžařská sezóna na ještědských sjezdovkách je v plném proudu a lanové dráhy s vleky jsou v každodenním provozu. Toto dynamicky se rozvíjející lyžařské středisko nabízí lyžařům i snowboardistům mnoho novinek a vylepšených služeb.

NOVÁ SKALKA – více prostoru pro všechny

Modernizace sjezdovky Nová Skalka přispěla k rozvoji Skiareálu Ještěd hlavně z hlediska bezpečného lyžování. Sjezdovka Nová Skalka je nyní svými novými parametry předurčena k těm nejlepším sportovním zážitkům. Skutečně dlouhá sjezdová trať o délce přes 1,5 km a šířce místy až 45 m, nabízí dostatek prostoru pro začínající lyžaře, rodiny s dětmi i pro sportovní carvingové jízdy.

Nejnovější zasněžovací technologie SnowFactory od výrobce TechnoAlpin zajistí kvalitní sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Zároveň umožňuje včasnou výrobu technického sněhu pro dětskou výukovou plochu Maxiland v bezprostřední blízkosti nové sjezdovky.

Zkusili jsme večerní lyžování, které nás mile překvapilo díky novému špičkovému umělému LED osvětlení pro to nejlepší a bezpečné lyžování. Celá sjezdovka je navržena s maximálním respektem k přírodě tak, aby splňoval ta nejpřísnější kritéria pro ochranu životního prostředí. Zažili jsme tady dokonce procházku divokých prasat, která se promenádovala na okraji lesa.

U dojezdu na sjezdovce Nová Skalka musíte zastavit u nového après-ski baru, kde najdete širokou nabídku nápojů a občerstvení pro doplnění energie během lyžování. Posedět se dá na venkovní terase a pokud potřebujete zahřát, určitě oceníte vyhřívané vnitřní posezení. V pátek a v sobotu vám k lyžování zahraje DJ.

Čím dříve koupíte, tím více ušetříte, tak by se dal nazvat systém FLEXI cen. Vyberete si z domu online, většinou s dostatečným předstihem za tu nejvýhodnější cenu. Podstatných slev dosáhnete s Gopass kartou, kterou si zajistíte přes mobil a na místě u pokladny si kartu vytisknete z automatu.

Pro dětmi je připraven zábavný Kubík FunPark, který slouží pro výuku začátečníků. Jsou  zde instalovány dva pojízdné pásy, děti se zabaví na pohádkovém slalomu a na mnoha dalších výukových prvcích. Lyžařskými začátky provedou začátečníky i pokročilé profesionální instruktoři.

Provozní doba areálu:

Nově denně: 8:00–16:30 hod.

Večerní lyžování: 18:00–21:00 hod.

INFOBOX:

  • 3x třísedačkové lanovky a 5 vleků
  • 9 km sjezdových tratí
  • 7,8 km zasněžovaných tratí
  • Přepravní kapacita 11 095 osob/hodinu
  • 540 – 1 000 m n.m.

www.skijested.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here