Naučná stezka Beskydské nebe ve Frenštátě pod Radhoštěm

  0
  1909

  NO víkendu jsme navštívili krásné místo v Beskydech, na místě, kde stojí skokanské můstky a kde trénoval světoznámý skokan na lyžích a olympijský vítěz Jiří Raška. V nedávno době se město rozhodlo, že této části zvanou Horečky se pokusí navrátit turistickou oblibu a udělají z ní další výletní cíl pro návštěvníky. 

  Je zde po dvou letech znovu zprovozněná lanová dráha od dolního parkoviště podél skokanských můstků,  která fungovala od roku 1971 do roku 2014. Nyní opět o víkendu v sezoně jezdí za lidových dvacet korun jedním směrem, a je to vhodná alternativa pro lidi, kteří nechtějí stoupat k Ptačí stezce po 428 schodech podél velkého skokanského můstku. Přesto je zde pro děti pěkná atrakce, a to Lvíčkův výškový kvíz, kde po pěší cestě nachází pět tabulek s kvízy a zpříjemní si tak cestu.

  Na horní stanici lanovky vede nově vybudovaná Naučná stezka Beskydské nebe, která se otevírá v letní sezoně a je přístupná zdarma. A dle návštěvnosti je i hojně využívaná. Atrakce vznikla na pomezí Frenštátu a Trojanovic. A právě součástí nové stezky je tzv. Ptačí stezka, stometrová lávka ve výšce až 16 metrů. Lidé tam mohou poznávat přírodu v korunách stromů. Visutá konstrukce nad roklí potoka Vlčák určitě pobaví jak děti, tak i jejich rodiče. Na šesti zastaveních poznají život ptačích obyvatel okolních stromů. Stezka celkem je dlouhá tři km, tato konstrukce je jen určitou částí. Krásně voní novotou, jsou zde interaktivní ukázky, hnízda, vyřezávané sochy. Přesto dbejte opatrnosti, děti bývají všetečné.

  Kousek dál je nově zrenovovaný amfiteátr a v lesíku za ním opravená velmi oblíbená restaurace Rekovice i se zastřešeným venkovním posezením. Nabízeli zde tvarůžky a jiné pochutiny, bylo plno. Jen restaurace dle mého názoru bohužel není pro klasického strávníka Beskyd, který si rád zajde na pořádný oběd za lidovou cenu, ale zaměřili se zde spíše na minutky. Cituji tím i některé místní, kteří si na starou zašlou slávu této hospůdky pamatují. Chválím však hned v sousedství Dětský les s přírodními herními prvky, který si mezi dětmi získal ihned velkou oblibu.

  Až budete přemýšlet, kam v Beskydech zajet a vynechat případně na protějším kopci nad Trojanovicemi Pustevny, Horečky jsou příjemným místem na hezkou nedělní procházku.

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here