VYŠKOV – město, které žije i před koncem roku

0
2950
NA ZÁVĚR ROKU SI MĚSTO VYŠKOV PRO SVÉ OBČANY PŘIPRAVILO OPĚT NĚKOLIK TRADIČNÍCH AKCÍ. CHYBĚT NEBUDE NÁVRAT DO MINULOSTI, ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU, VÁNOČNÍ KONCERTY NEBO OHŇOSTROJ NA NOVÝ ROK.

Tradiční vzpomínková akce, která je věnovaná výročí bitvy u Slavkova „Vyškov v roce 1805“, se uskuteční 28.-29. listopadu na Masarykově náměstí. V úterý 28. 11. od 17:30 se zde střetnou armády francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta, ruského cara Alexandra I. a rakouského císaře Františka I. Následující den dopoledne se uskuteční dobová vojenská přehlídka. Od půlky listopadu se ve Vyškově začnou instalovat první vánoční ozdoby. Na slavnostní
rozsvícení vánočního stromu se mohou občané přijít podívat na Masarykovo náměstí první adventní neděli 3. prosince v 16 hodin. Zároveň se mohou těšit na doprovodný program v podání Dětského pěveckého sboru Motýlek a budou představeny nejnovější sochy dřevěného betlému Tomiše Zedníka. Na začátku prosince se především děti můžou těšit na Čertoviny, které proběhnou den před Mikulášem, tedy 5. prosince od 16 hodin na Masarykově náměstí.
Kulturní nadšence určitě potěší každoroční vánoční koncert Vyškovského BIG BANDU, který se uskuteční 9. prosince v 19:00 v Besedním domě, o týden později, 16. prosince, se budou konat na stejném místě dva koncerty Pěveckého sboru Antonína Tučapského, a to v 16:30 a 19:30. Týden před Vánoci (16. prosince) se návštěvníci vyškovského ZOO Parku budou moci podívat na Hanáckém statku na různé tradice a zvyky z období adventu a Vánoc na Hané, ale také na živý hanácký betlém v podání národopisného souboru Klebetníček a Trnka. Ani letos nebudou obyvatelé a návštěvníci města Vyškov ochuzeni o vánoční trhy, které proběhnou v týdnu od 18. do 22. prosince na Masarykově náměstí, jejich součástí bude i kulturní program. Za zmínku stojí také tradiční troubení koled z radniční věže, které se uskuteční na Štědrý den v 15:30. Nelze opomenout ani Novoroční ohňostroj konaný 1. 1. 2017 v 17:00 na Masarykově náměstí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here