Lyžařský areál Zadov

0
765

V areálu Zadov jsou připraveny lehké a středně těžké profily tratí, které vyhledávají rodiny pro dovolenou nebo jarní prázdniny.

Lyžařské středisko se skládá z několika areálů, které jsou propojeny skibusem v nadmořské výšce od 890 do 1120 m n. m. V areálu Kobyla je připraveno celkem pět sjezdových tratí mírné až střední obtížnosti, v délkách až 800 m, snowpark, jeden malý vlek, lyžařská škola s výukovým hřištěm, pohyblivým kobercem a dětským kolotočem, půjčovna lyží a snowboardů, 3 rychlá občerstvení.

Areál Kobyla je uměle zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Rodinným střediskem je areál u Horejšů, který je zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování. Areál s výukovým hřištěm a 300 metrů dlouhou pomou slouží i pro výcvik a lyžařské školy.

V lyžařském areálu Zadov je celkem 8 sjezdovek s celkovou délkou 4,5 km a 8 přepravních zařízení o celkové kapacitě 6500 osob/hod. Více než 75 % sjezdovek je uměle zasněžovaných a některé areály provozují i večerní lyžování.

Všechny skipasy zakoupené na LD Kobyla platí i na výše uvedená střediska včetně areálů Nové Hutě, Kvilda a Kubova Huť. Celý areál Zadov je obsluhován místním bezplatným skibusem, který zajíždí i do okolních obcí.

Běžkaři mohou využívat v okolí Zadova a Churáňova 50 km pravidelně strojově upravovaných běžeckých tras s návazností na dalších 300 km tras po celém Národním parku Šumava. Neznámější trasy vedou z Churáňova na Zlatou Studnu, Horskou Kvildu, Kvildu (Šumavská magistrála) nebo z Churáňova přes Přilbu na Staré Hutě a Nové Hutě.

Na Churáňově je také známý lyžařský běžecký stadion se závodními tratěmi, na kterých se jel i závod Světového poháru v běhu na lyžích.

V areálu Zadov je unikátní rozhledna. Ta byla vytvořena ze stávajícího skokanského můstku z roku 1978. Od roku 2015 je znovu zpřístupněna turistům jako rozhledna. Vrcholová plošina rozhledny je ve výšce 32 m nad zemi, 1109 m n. m.

Provozní doba areálu:
8:30–16:00 DENNĚ,
18:00–21:00 večerní lyžování DENNĚ,
kromě pondělí

INFOBOX
• 4,5 km sjezdových tratí, 2 lanové dráhy denně v provozu
• Večerní lyžování 6 dní v týdnu v areálu Kobyla
• Bezplatná parkoviště pro více jak 600 aut, bezplatný skibus
• Family pass Zadov – slevy pro rodiny s dětmi
• Slevy pro děti do 6 let a seniory nad 60 let
• Slevy pro držitele průkazu ZTP, karet ISIC, ITIC, ALIVE

Lyžařský areál Zadov
Tel.: +420 388 428 119
E-mail: info@lazadov.cz
www.lazadov.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here