VYSOKÉ TATRY – NEJMENŠÍ VELEHORY SVĚTA

0
1703

Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec jsou špičkové resorty v krásném vysokohorském prostředí Vysokých Tater, svýbornými podmínkami pro zimní sporty i vysokohorskou turistiku ve výšce nad 2000 m n. m. Milovníci zimní zábavy si mohou užít příjemné sáňkování na Hrebienku nebo netradiční zábavu na atrakcích skifox a snowcoot.

Tatranská Lomnice okouzlí výhledem na druhý nejvyšší štít na Slovensku (Lomnický štít dostupný lanovkou) i na nejvýše položenou nejstrmnější sjezdovku. Převýšení 1 300 metrů! Středisko nabízí téměř 5 km sjezdovek nejnižší náročnosti pro rodiny s dětmi. Nejvíce oblíbené jsou dvě moderní lanovky 6–sedačková lanovka s oranžovými bublinami a vyhřívanou sedačkou a 8–sedačková lanovka s modrými bublinami a speciálním systémem pro děti Kids–stop. Komfortní přepravu zabezpečuje 15–místná kabinková lanovka s kapacitou 2400 osob/hod a překonáváním 597 metrového převýšení.

Štrbské Pleso láká vynikajícími lyžařskými podmínkami se skvělými tratěmi na slalom, sjezd, či běžecké lyžování. Pro běžecké lyžování jsou k dispozici tratě v celkové délce až 26 km. Oblíbené je noční lyžování na osvětlené sjezdovce Interski. Milovníci snowboardu mohou navštívit atraktivní snowpark.

Starý Smokovec – Jakubkova louka s lehkou sjezdovou tratí je střediskem pro lyžaře začátečníky. V nabídce jsou skipasy platné pouze v daném středisku pro méně náročné lyžaře a začátečníky. Nejoblíbenější atrakcí je denní a noční sáňkování na 2,58 km dlouhé osvětlené trati z Hrebienka do Starého Smokovce.

INFOBOX

• 24 km sjezdových tratí ve třech lyžařských střediscích Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, 20 lanovek a vleků
• Stylová 15 – místná kabinková lanovka ze Štartu na Skalnaté pleso
• 2 ultra moderní lanovky: 8-sedačková lanovka s bublinami v modré barvě a speciálním systémem Kids-stop a 6-sedačková lanovka s oranžovými bublinami a vyhříváním
• 17,2 km technicky zasněžovaných sjezdovek ve Vysokých Tatrách

Vánoční výzdoba Popradu

V čase nejkrásnějších svátků v roce můžete právě v podtatranském městě Poprad zažít pravou vánoční atmosféru, která pohladí každou duši. Město přivítá návštěvníky svou překrásnou Vánoční výzdobou s největší dominantou 12 metrů vysokým vánočním andělem či procházkou pod originálním hvězdným nebem.

AQUACITY Poprad

AQUACITY Poprad – relax v termálním aquaparku a zážitky na ploše 1600 čtverečních metrů, wellness ráj a wellness „peklo“. Fire & Water Wellness & Spa je jedinečným místem, plným tajemství a relaxačních kouzel.

Návštěvníky určitě potěší rekonstrukce Hotelu Seasons v AquaCity Poprad, kde začala rekonstrukce hotelových pokojů. Po dokončení rekonstrukce bude tento hotel v kategorii čtyřhvězdičkových. Pokoje budou renovované do moderního stylu, se zachováním dekorace s tématem ročních období zima a léto. První hosty ve vyvoněném hotelu přivítají již v průběhu zimní sezóny 2018/2019.

Více se dozvíte na: www.regiontatry.sk

Foto: AQUACITY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here