FRANTIŠKOVY LÁZNĚ – SVĚTOVÉ LÁZNĚ ZÁPADNÍCH ČECH

0
1439

Františkovy Lázně byly založeny v roce 1793 císařem Františkem I. Jako první slatinné lázně na světě. Patří do kategorie nejmenších a nejpůvabnějších světových lázní. Svým urbanistickým řešením, architekturou a bohatou zelení se staly obrazem dokonalých lázní. Je to tiché, prosluněné místo se žlutobílými lázeňskými domy, prameny a s řadou kolonád roztroušených v moři parků. Františkovy Lázně kromě léčebných a relaxačních pobytů nabízejí širokou nabídku kulturních, sportovních a volnočasových aktivit. Krásné okolí lázní láká k výletům na několik zajímavých míst, kde turisté mohou využít řadu cyklistických a turistických tras.

TIPY NA VÝLETY:

Komorní Hůrka

Komorní hůrka se nachází mezi Františkovými Lázněmi a Chebem. Ve skutečnosti se však jedná o sopku, která vznikla na rozhraní třetihor a čtvrtohor před 115–15 tisíci lety a tím pádem je nejmladší sopkou Českého masivu. Zároveň je také nejprobádanější sopkou v Evropě.

Rybník Amerika

Lesopark a rybník Amerika

U rybníka Amerika se rozprostírá stejnojmenný lesopark. Děti tu potěší dětské hřiště a malý zoopark Amerika, ve kterém mohou vidět mývaly, kozy, morčata, sovu nebo lamu. Lesopark i zoopark jsou volně přístupné.

Lesopark je vhodným místem pro relaxaci i sport. Z centra Františkových Lázní tam dojdete příjemnou procházkou, dojedete oblíbeným mikrovláčkem nebo za několik málo minut autem.

Národní přírodní rezervace Soos

Národní přírodní rezervace Soos

NPR leží přibližně 6 km severovýchodním směrem od Františkových Lázní. V rezervaci se nacházejí pozůstatky slaného jezera, které se během staletí přeměnilo v rašeliniště a minerální slatiniště.

Rezervací vás provede oblíbená naučná stezka, zaměřená na geologii, botaniku a zoologii. Můžete také navštívit muzeum s přírodovědnou a paleontologickou expozicí, výstavou prehistorických ještěrů v životní velikosti, expozici „Ptačí svět Chebska“ a daňčí oboru.

Dvorana Glauberových pramenů

Turistické infocentrum Františkovy Lázně
Máchova 8/373
351 Františkovy Lázně
Tel.: +420 778 736 298
E-mail: info@frantiskovy-lazne.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here