ZAJISTĚTE SI POBYT V LÁZNÍCH KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE – BUDETE NADŠENÍ Z KVALITY POSKYTOVANÝCH SLUŽEB

0
1263

Do lázní Královéhradeckého kraje jsem se vypravila na poznávací novinářskou cestu, abych na vlastní oči, uši i další smysly poznala nejen lázeňská zařízení, ale i prostředí, ve kterém se nacházejí.

Lázně Velichovky a proč je navštívit

Lázně jsou rozložené v krásném zeleném parku, kde najdete ubytování jak v centrální části lázní, ale k dispozici je i množství krásně opravených depandancí. Po celou dobu prohlídky jsme vnímali milé, uklidňující domácí prostředí, bylo na první pohled vidět, že se tady lázeňští hosté cítí jako doma. Lázně Velichovky 1897 mají k dispozici jedinečný přírodní léčivý zdroj – a tím je unikátní slatina, aplikovaná přímo na tělo.

Slatinné lázně Velichovky se specializují na léčbu pohybového aparátu a k léčbě již více než 115 let využívají zdejší slatinu, která má vysoký obsah uhličitanu vápenatého a železa a právě pro toto unikátní složení je vhodná ke koupelím a zábalům. Pokud máte potíže s pohybovým ústrojím, či jste po operaci kloubů, kloubní náhrady, léčíte si revmatologická onemocnění, úrazy kostí a kloubů, pak jste ve Velichovkách určitě správně. Kromě nemocí pohybového aparátu se léčí v lázních i nervová a gynekologická onemocnění. Ubytování lázně poskytují v jednolůžkových a dvoulůžkových prostorných pokojích v hlavní lázeňské budově, i v přilehlých prvorepublikových vilách, které se mi opravdu moc líbily. Pokoje mají vlastní koupelnu i WC, samozřejmostí je TV, připojení WIFI, na pokoji je lednice i telefon. Základem stravování je racionální dieta, lázeňský host si ale může zajistit i nadstandartní stravu.

Když nás ochotní zaměstnanci lázní provázeli provozem, přemýšlela jsem o tom, že velkou předností těchto lázní je opravdu individuální přístup ke každému z hostů. Pokud máte potřebu vyměnit nějaké procedury, přijet v jiný den, než je obvyklé, navštíví vás partner nebo rodina, zaměstnanci se vždy snaží vyřešit vaše požadavky. To je možné právě v lázních rodinného typu, větší lázně mají již standartní postupy zajeté a těžko je můžete měnit.

Pokud byste chtěli pobyt darovat, v lázních vám připraví a zašlou dárkový poukaz buď již na konkrétní pobyt nebo na určitou hodnotu.

Vybírat můžete z celé řady lázeňských „balíčků“- Odpočinkový sen, Pobyt pro seniory, Týdenní rekondice, Víkendová relaxace a celá řada dalších nabídek.

Další informace k nabídkám najdete na stránkách www.velichovky.cz, nebo kontaktujte lázně telefonicky na čísle: 491 889 111

Jánské Lázně vás přivítají průzračným horským vzduchem

Jánské Lázně patří určitě k nejlepším lázeňským zařízením u nás, ale jsou zároveň špičkovým horským střediskem Krkonoš.

Není to jen reklama, že vám krásný vzduch doslova od prvního okamžiku čistí celý organismus a máte pocit lehkosti. Tento pocit jsme ocenili nejen my při naší návštěvě, ale oceňují ho od jara do zimy turisté, sportovci i lázeňští hosté. Lázně jsou umístěny v nadmořské výšce přes 600 m, a poblíž najdete také největší lyžařský areál v České republice. Na jeden skipas můžete projet 44 km sjezdovek a 84 km běžeckých tratí.

Své jméno-Jánské Lázně získaly od zbrojnoše Jana z Chockova roku 1006, kdy byl jeho zásluhou objeven léčivý teplý pramen. Velké zásluhy na rozvoji lázeňství patří také Adolfu Swarzenbergovi, který dal kolem pramene vystavět první lázeňské budovy a objednal pojednání o zřídle. Velký věhlas získaly lázně v léčení dětské obrny, rozborem vody se totiž zjistilo, že má stejné složení jako voda ve Warm Springs v USA, kde se léčil s obrnou i prezident Roosevelt.

Současné léčebné lázně nabízejí nejen tradiční lázeňskou léčbu, ale soustřeďují se také na rehabilitační péči v Odborném léčebném rehabilitačním ústavu pro děti i dospělé pacienty. V dětské léčebně se zaměřují na děti do 18 let s nervovými a nervosvalovými nemocemi, včetně dětské mozkové obrny, po onkologické léčbě, po úrazech a ortopedických operacích, s poruchami látkové výměny a obezitou. Dospělí si jezdí léčit stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, roztroušenou sklerózu, nervové, nervosvalové a respirační onemocnění.

Vybavení léčeben je moderní, našli jsme tu při prohlídce stroje pro léčbu – např. robotickou ruku, která pomáhá při cévních a mozkových příhodách nepohyblivé ruce znovu v mozku vytvořit cestu pro pohyb. A nejen to i perfektně vybavené tělocvičny, velké množství terapeutů, vodoléčebné procedury, zařízení pro ergoterapii a další bohaté vybavení.

Centrum lázní tvoří 3 hlavní lázeňské domy, vzájemně propojené spojovacími chodbami. Stravování je zajištěné v lázeňských budovách a centrální jídelně.

Pokud se rádi saunujete, navštívit můžete v objektu saunového světa novou finskou saunu umístěnou na terase Aquacentra.

Pokud budete v Jánských Lázních, doporučujeme také navštívit Stezku v korunách stromů, která je nedaleko města a nabízí nejen příležitost ke krásné vycházce, ale také daleké výhledy do širokého okolí. Více informací o pobytech v Jánských Lázních najdete na www.janskelazne.com, call centru 499 860 111, nebo na mailu sales@janskelazne.com

Lázně Bělohrad pro vaše zdraví

Lázně Bělohrad leží v krásné zelené kotlině, obklopené lesy, kterou se vine říčka Javorka. Navštívili jsme město i lázně za krásného slunečného dne, kdy se řeka i rybník Pardoubek leskly jako stříbrné korálky omotané kolem hrdla městečka.

Dnešní město vzniklo z osady Nová ves, o které máme zmínku z roku 1354. O velký rozmach města se zasloužila majitelka místního panství Anna z Asseburgu v roce 1885. Od roku 1905 je město nazváno Lázně Bělohrad. Během 130 let své existence se lázně rozrostly do dnešní podoby a dnes jsou velmi významnou součástí města. Kromě vynikající lázeňské péče se ve městě pořádá množství kulturních a sportovních akcí. Nejznámější je folklórní festival s mezinárodní účastí, nedělní promenádní koncerty v parku Bažantnice, ve městě je otevřena expozice místního rodáka a spisovatele K.V. Raise, v okolí města můžete projít množství turistických tras.

Nejdůležitějším léčebným zdrojem v lázních je slatina, která se aplikuje ve formě obkladů, slatinných koupelí, zábalů. Na zábal se používá několikacentimetrová vrstva prohřáté slatiny. Slatinný zábal funguje jako skvělá terapie artróz, bolestí páteře, artritid, bolesti svalů. Slatina je cenný přírodní materiál, který se získává z ložiska poblíž lázní. Vytěžená slatina se rozdrtí, smíchá s vodou a zahřeje.

Návštěvníci lázní vítají především příjemnou komorní atmosféru, která umožňuje věnovat se péči o své tělo a zdraví. Největší část lázní se věnuje léčebnému lázeňství, spojenému s léčením pohybového aparátu. Přicházejí sem klienti, kteří mají bolesti zad, artrózu kloubů, ti, kteří se zotavují z operace výměny kloubů, pacienti s Bechtěrevovou nemocí. Léčí se zde i nemoci gynekologické a neurologické. Součástí slatinných lázní je i léčebna pro děti a dorost, kde se doléčují dívky po operaci v malé pánvi, eliminují se pooperační komplikace, možnosti srůstů apod. V této léčebně se řeší také problémy pohybového aparátu.

Nádhernou odpočinkovou atmosféru vytváří pro klienty samoplátce Spa resort Tree of Life. Resort pečuje o hosty, kteří si potřebují odpočinout od každodenního stresu, podpořit svou fyzickou kondici, upravit svou váhu.

A pokud chcete na své postavě pracovat opravdu důkladně, pak je v resortu k dispozici Slim Laboratory, která jako jediná v Evropě využívá efektivní kombinaci přístrojů VANQUIES ME, X-WAVE, LYMPHA PRESS, a STARVAC, které umožňují dlouhodobé snížení hmotnosti. V Slim Laboratory dosáhnete skvělých výsledků kombinací pohybu, rehabilitace, nejmodernější technologie i zdravé stravy.

Můžete si také dopřát celou řadu kosmetických ošetření, které vyčistí, rozjasní a omladí vaši pleť. Kosmetická ošetření využívají vysoce kvalitní kosmetiku zn. Babor.

Hosté také rádi využívají Organic a Garden Spa, kam mají bezplatný přístup všichni hosté Tree of Life během svého pobytu. Saunování je skvělá možnost posílit imunitu, urychlit metabolismus, navodit uvolnění a odpočinek organismu. V saunovém světě můžete navštívit severskou saunu, parní lázeň, whirpool či Kneippovu lázeň. Příjemná hřejivá vůně vás bude provázet na každém kroku.

Více informací o aktuální lázeňské nabídce, léčebných či wellness nabídkách na:

www.belohrad.cz
www.lazneprodeti.cz
www.treeoflife.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here