TURISTICKÁ INFORMAČNÍ CENTRA, ZDROJ KVALITNÍCH OVĚŘENÝCH INFORMACÍ

0
966

Informace se dnes hledají zejména na internetu. Co Vám však internet neposkytne, je osobní zkušenost a znalost místního prostředí, služeb a turistické nabídky, kterou můžete přeneseně získat díky doporučením obsluhy turistického informačního centra (TIC).

Blíží se čas pomýšlet na dovolenou o letních prázdninách nebo prodloužených víkendech v roce 2020. Naše doporučení zní: užijte si dovolenou v České republice. Nespočetné množství památek, zajímavostí, atraktivit a kvalitní značené turistické cesty, spolu s neustále rostoucí kvalitou služeb, jsou u nás zárukou lákavé a pěkné dovolené.

Těmi, kteří Vám pomohou se v předstihu zorientovat ve vámi zvolené oblasti, jsou pracovníci informačních center, neboť velmi dobře znají svoji lokalitu i úroveň poskytovaných služeb. Pracovníci TIC vám poskytnou informace o vhodných výletech, ubytování, jízdních spojích, možnostech koupání, nebo provozních hodinách turistických atraktivit.

V infocentrech si můžete koupit mapu oblasti, pohlednice, místopisné publikace, regionální produkty či suvenýry. V rámci svých služeb infocentra nabízí kopírování, skenování a veřejný internet. Pokud patříte k těm, kteří rádi putují po českých zemích, rozhodně uděláte dobře, když skutkem naplníte slogan: „Turistické informační centrum, první krok na vašich cestách“.

www.aticcr.cz, www.facebook.com/aticcr

Novinky z informačních center aneb víte, že v infocentru …

· ve Frýdku-Místku mají čtyři tajemství?

Díky nim zažijí návštěvníci celodenní sérii komentovaných prohlídek a jedinečných zajímavostí. Do produktu je zapojena bazilika minor, nošovický pivovar, Marlenka a včelařský areál v Chlebovicích. Blíže na: www.visitfm.cz/tajemstvifm

· v Liberci mají Mirčino mýdlo?

Najdete jej mezi regionálními produkty, má kreslený motiv liberecké radnice a pochází z rodinného podniku s ruční výrobou mýdel. Blíže na: https://mircinamydla.cz.

· v Novém Jičíně vychází nové turistické noviny?

Tyto noviny vychází čtvrtletně od června 2019 a najdete v nich pozvánky na akce, rozhovory s podnikateli nebo novinky z cestovního ruchu.

· v Ústí nad Labem stojí knihobudka?

Mají ji zde zdarma a slouží k bezplatné výměně a půjčování knih. Princip je jednoduchý: svoji knihu přinesete a zapůjčíte si ke čtení jinou.

· ve Vrchlabí mají sladěné oblečení pro zaměstnance?

Vybavili zde své zaměstnance a brigádníky tričkem s originálním logem infocentra na přední straně a s obrázkem vrchlabského zámku na zádech.

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here