JEZERO MILADA nabízí naučné stezky i cyklostezky

0
1888

Počátek komplexní revitalizace území dotčeného těžební činností palivového kombinátu Ústí, s.p. je datován do roku 1991. Rekultivační činnost je směrována k vytvoření harmonické kulturní krajiny, blízké krajině před vlastní těžbou uhlí.

Svým rozsahem a rozlohou jsou rekultivace na tomto území jedny z největších v České republice. V současné době rekultivované jezero slouží veřejnosti jako rekreační areál s možností koupání a plavby na bezmotorových plavidlech. V okolí jezera jsou také vyznačená místa pro stanování, cyklotrasy v areálu jezera, stezky a parkování.

Naučná stezka

Naučná stezka Jezero Milada vás seznámí s historií těžby uhlí na Chabařovicku, které mělo velmi podstatný dopad nejen na vzhled této podkrušnohorské krajiny, ale především na životy mnoha místních obyvatel. Naučná stezka začíná v Chabařovicích na Husově náměstí, pokračuje kolem hřbitova lipovou alejí k zasypané těžební jámě „Černé Máry“, kde se před vámi otevře pohled na jezero a v pozadí České středohoří. Na tabulích rozmístěných po stezce se dozvíte, jak se zde žilo dříve horníkům a jejich rodinám, které živočichy nebo rostliny zde můžete vidět. Délka stezky: 3,5 km

Cyklostezka

U ocelárny je možné se napojit na cyklostezku 3009. Ze sedla kola můžete sledovat procesy, které navrací krajině vegetaci a činí z ní prostředí pro odpočinek. Aktivní cyklisté, ale i pohodoví turisté si zde určitě najdou spoustu malebných a zajímavých míst.

Sportovní akce:

Závod Miladatlon je určen pro děti, rodinné příslušníky se svými ratolestmi v kategorii rodinných štafet. Nejde o nadprůměrné sportovní výkony, ale především o setkání s přáteli v krásném přírodním prostředí jezera Milada.

Terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon
Termín: 24. 8. 2019, jezero Milada

Přijďte si užít pohybu a možná i poprvé v životě vyzkoušet krásný a opojný sport – terénní triatlon nebo kvadriatlon. Nezapomeňte na Vaše děti a skoro dospěláky, ti mají také svoje kategorie. Pokud se necítíte na absolvování celého závodu, neváhejte oslovit členy Vaší rodiny, přátele, kamarády, a postavte štafetový tým. Motto „To dáš!“ platí, protože tu svojí distanci si vybere každý.

www.jezeromilada.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here