Po stopách pověstí Kraje Smetany a Martinů

0
876
Přijeďte se podívat na místa pověstí Kraje Smetany a Martinů. Inspirujte se sešitkem s krásnými ilustracemi Veroniky Balcarové. Hledejte v Poličce sochu, které Honza prodal plátno, jaká byla návštěva císaře Josefa II. v Květné, jak vznikly lázně Balda, kdo byl fext, kde byl postaven kostelík díky andělům, kde se v Litomyšli procházela pyšná hraběnka. To vše u nás najdete, a ještě mnohem víc. Sešitek Pověsti z Kraje Smetany a Martinů můžete koupit v informačních centrech regionu.

Do Kraje Smetany a Martinů patří 14 obcí – Borová, Bystré, Dolní Újezd, Jedlová, Květná, Litomyšl, Lubná, Oldřiš, Polička, Pomezí, Sebranice, Svojanov, Široký Důl a Telecí. A největší rodáci regionu, hudební skladatelé Bedřich Smetana a Bohuslav Martinů, dali kraji své jméno.

Inspirujte se nabídkou tipů na cyklovýlety – Na kole Krajem Smetany a Martinů či nabídkou tipů na zajímavé procházky – Naučné stezky v Kraji Smetany a Martinů. Vše najdete na www.regionsm.cz.

A ještě něco navíc – v Kraji Smetany a Martinů najdete i Strom roku 2021, je to Zpívající lípa z obce Telecí. Jak to s lípou bylo, najdete mezi našimi pověstmi samozřejmě také.

www.regionsm.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here