Jedu Svitavu

0
525

Nejnovější cyklotrasa v okolí Svitav (a že jich tu je požehnaně!) nese název Jedu Svitavu a vede z České Třebové do Stvolové. Aktuálně měří 46 kilometrů.

Provede vás údolím řeky Svitavy bez převýšení a vybočení do kopců, které lemují blízké okolí. Dobře sjízdný terén je příjemný i pro méně zdatné cyklisty či rodiny s dětmi. Povrch cyklotrasy je převážně zpevněný, vede částečně lesem a směřuje mimo silniční provoz.

Trasa začíná v centru České Třebové u dopravního terminálu, pokračuje přes Semanín, Opatov, Opatovec do Svitav a Hradce nad Svitavou, odkud zamíříte do Březové nad Svitavou, Brněnce a Rozhraní. Skončíte ve Stvolové, v plánu je prodloužení stezky do Skrchova, Letovic a později až do Blanska.

Po trase potkáte spoustu zajímavostí, od sakrálních památek v České Třebové přes Královu zahradu u Semanína, přírodní rekreační areál s rybníkem Rosnička u Svitav po kaple svatého Isidora v Brněnci a památný soliterní buk v Rozhraní.

Atraktivní Sváťova trasa láká i na novinky

Zážitková trasa s originálními herními prvky, která vede okolím svitavského rybníku Rosnička, zabaví na jaře, v létě, na podzim i v zimě, a to jak děti, tak hravé dospělé. Jedinečnou trasou provází návštěvníky pohádkový příběh o perle, labutí princezně a zvědavém svitavském skřítkovi Sváťovi. Děti se můžou těšit na zábavu s Hopsemínkem, Rovnovážkou, Žabím cirkusem nebo Rybkolovem, čekají je i další překvapení. Hlavním „kouzlem“ je totiž malá dřevěná kulička, která se hodí do všech herních prvků. Příjemná procházka, během níž děti můžou pomyslně zachránit princeznu, je dlouhá necelé dva kilometry. Tato zážitková trasa bezvadně doplňuje bohatou nabídku herních prvků v nedalekém areálu Brand a u rybníku Rosnička. Přijďte či přijeďte prozkoumat svitavský pohádkový příběh!

Letos přibudou Sváťově trase další novinky, nové herní lavičky, na nichž si pomocí skleněných kuliček zahrát dámu či piškvorky. Lavičky jsou z kvalitního dubového dřeva a u každé z nich bude připraven herní plán pro konkrétní hru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here