V MOSTĚ VYRŮSTÁ LANOVÉ BLUDIŠTĚ S VYHLÍDKOVOU VĚŽÍ

0
932

První návštěvníky přivítá vyhlídková věž a bludiště koncem června. Obě nové atrakce budou součástí mosteckého parku Šibeník v centru města. Atrakce jistě nepřiláká jen místní, ale bude lákadlem a důvodem k návštěvě Mostu i pro turisty z blízkého či vzdáleného okolí.

Vyhlídková věž kruhového půdorysu nabídne výhled z výšky 22 metrů nad zemí nejen na koruny stromů a na samotný lesopark Šibeník, ale také na centrum Mostu a vrchy Ressl, Širák a Hněvín. 3D bludiště je tvořeno z pochozích lávek zavěšených mezi kůly, na nichž jsou přestupové domečky. Lávky mají podobu spletitých lanových překážek a jsou umístěny ve dvou až třech patrech nad sebou. Výhodou bludiště a věže je poloha uprostřed města, snadná dostupnost a rozlehlost. Návrh stavby získal titul v anketě Dřevěná stavba roku 2018.

Na mosteckém Šibeníku najdou návštěvníci a sportovci i nové workoutové hřiště, běžecké trasy a pro ty nejmenší jsou tam dětská hřiště. Tím ale nabídka mosteckých zajímavostí rozhodně nekončí. Navštivte město, kde se odehrával seriál Most!

Matylda – sport a relaxace u zatopeného lomu

V letních měsících je oblíbeným odpočinkovým místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého lomu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy.

Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže travnaté plochy, písčitou pláž i nafukovací atrakce. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. V této části nádrže lze jezdit na vodních lyžích a skútrech.

Břeh vodní plochy lemuje čtyřkilometrový okruh upravený pro rekreační běh i pro jízdu na in-line bruslích. Zájemci si mohou zacvičit na venkovních posilovacích strojích. Pro vyznavače dalších sportovních aktivit areál nabízí možnost kitingu nebo jízdu na loďkách a šlapadlech. Rodiny s dětmi pak ocení veřejné griloviště a dětské hřiště.

V areálu je také prostor pro kemp, který je v provozu od 2. 5 do 30. 9.

Více na internetových stránkách www.imostecko.cz

Turistické informační centrum Most
Radniční 1/2, 434 01 Most
N 50°30’10.720” E 13°38’25.183”
Tel.: +420 476 448 220 (223)
Tel.: +420 774 105 314
E-mail: infocentrum@mesto-most.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here