ZOOLOGICKÁ ZAHRADA DĚČÍN

0
1703

Zoologická zahrada Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, ale je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích. Hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat a také fauny Českosaského Švýcarska. Na jednom místě tu máte možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích.

Chloubou je například největší chovná skupina makaků chocholatých v ČR, vzácné lamy vikuně, obří kapybary, pozoruhodné kočky rybářské, mravenečník velký, takin indický, tapír jihoamerický nebo nově i chápani středoameričtí a medvěd kamčatský. Na své si v Zoo Děčín přijdou i milovníci ptactva – drobní a pestře zbarvení pěvci vám v Ptačím domě budou volně poletovat nad hlavou. Od roku 2006 patří k zoologické zahradě také oddělená expozice v centru města Děčína s názvem Expozice Rajské ostrovy.

Zoologická zahrada v Děčíně byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Jednoduchými počty si tak lze spočítat, že rok 2019 je pro děčínskou zoo rokem jubilejním. Zoo slaví 70. narozeniny a přichystala k tomuto významnému výročí také spousty aktivit. Během léta se mohou návštěvníci těšit například na akci s názvem Retrovstupné (1. července), kdy bude možné se podívat za zvířaty za cenu, která se platila před sedmi desítkami let (7 Kč pro dospělého, 3 Kč pro dítě). Na září je naplánovaná výstava k historii zoo v Obchodním centru Pivovar Děčín, na říjen pak velká oslava Mezinárodního dne zvířat. Dárkem k 70. Narozeninám se stala nová venkovní expozice pro chápany středoamerické mexické a také import nového druhu – medvěda kamčatského, který nahradil ukončený chov medvědů grizzly.

www.zoodecin.cz
www.facebook.com/zoodecin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here