ZOOPARK CHOMUTOV – vaše oáza klidu

0
1490

Zoopark Chomutov byl založen v roce 1975 a je specializován na chov zvířat pocházejících z oblasti palearktu, zahrnující území Euroasie, ze které pochází převážná část chovaných zvířat, a z území severní Afriky.

V Zooparku na vás čeká více než 160 druhů zvířat, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zvířat zařazených do Evropských záchranných programů. Krásné přírodní prostředí, dokonalé služby, nabízí návštěvníkům možnost strávení příjemného dne s celou rodinou.

Zoovláček Amálka opět jezdí

Kromě populárního Safari expresu se na návštěvnických trasách zooparku prohání také oblíbený zoovláček Amálka. Tentokrát ovšem ve zbrusu novém provedení. O prázdninách se můžete svézt každý den, mimo prázdniny se projedete o víkendech a svátcích.

Stáje s jezdeckým areálem

Součástí zooparku je jezdecký areál, který slouží pro chov a výcvik koní. V jezdeckém areálu jsou k dispozici stáje s boxovým ustájením, rozsáhlé výběhy, jezdecká krytá hala, venkovní písková jízdárna i kruhové cvičiště. Areál slouží také pro jezdce, kteří se chtějí zdokonalovat v umění jízdy na koni, i když vlastního koně nemají. Děti i dospělí si mohou domluvit pravidelné výcvikové hodiny jízdy na koni nebo jen vyzkoušet pohled z koňského hřbetu. Děti si mohou zvolit také variantu s účastí v jezdeckém oddílu, kde si kromě jízdy osvojí i péči o koně. Součástí areálu je hospůdka „U Pratura“ s příjemnou obsluhou, kde může doprovod malých jezdců posedět a občerstvit se, zatímco vaše děti pronikají do tajů jezdeckého sportu.

Skanzen Stará ves

Ukázkou historie a způsobu života obyvatel Krušnohoří je soubor staveb ve Staré Vsi. Stavby a jejich okolí jsou vybaveny dobovými předměty. Dominantou je funkční větrný mlýn holandského typu. Roubená stavba zve k návštěvě stálých expozic řemesel typických pro Krušnohoří, jimiž jsou zejména výroba dřevěných hraček, krajkářství, včelařství a mnohé další. Statek nabízí komplexní pohled na tradiční venkovský život rodiny a na běžné práce v hospodářství i v domě. Skutečnými raritami jsou exempláře břízy ojcovské, která patří mezi nejpřísněji chráněné rostliny, a jabloňový sad, který vyrostl ze štěpů starých odrůd posbíraných v již zaniklých vesnicích regionu.

Stará Ves je otevřena každý den a je přístupná v rámci jednotného vstupného do zooparku. Podrobné informace mohou návštěvníci získat z materiálů připravených na pokladnách zooparku nebo v rámci prohlídek s průvodcem, které začínají na statku ve Staré Vsi vždy v 10, 12, 14 a 16 hodin, mimo pondělí a úterý, popř. v individuálně dohodnutých časech.

Otevírací doba a vstupné:
po – ne: 9:00 – 18:00
Otevřeno 365 dní v roce, včetně svátků.
DOSPĚLÉ OSOBY 100 Kč
DĚTI OD 3 DO 15 LET 60 Kč
PSI ZDARMA

ZOOPARK CHOMUTOV
Přemyslova 259, 430 01 Chomutov
Tel.: +420 474 624 412
E-mail: zoopark@zoopark.cz
www.zoopark.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here