ZOOLOGICKÁ ZAHRADA ÚSTÍ NAD LABEM

0
1419

Zoologická zahrada v hlavním městě Ústeckého kraje je otevřena celoročně, najdete tady kolekci zvířat z celého světa. Jsou pro vás připraveny předváděcí akce se zvířaty, komentovaná krmení tuleňů, medový strom pro medvědy a mnoho dalšího.

Výročí 110 let Lumpeparku

Ústecká ZOO si vloni připoměla významné kulaté výročí, uplynulo 110 let od založení ptačího parku významným ústeckým obchodníkem, mecenášem, nadšeným ornitologem a ochráncem přírody Dr. h. c. Heinrichem Lumpem. Jednalo se o první přírodní ptačí rezervaci ve střední Evropě zvané Lumpepark, ze které po 2. světové válce postupně vznikla dnešní moderní zoologická zahrada.

Zoovláček

Vláček přepravuje zájemce od vstupní pokladny z Drážďanské ulice k hornímu vstupu, v případě zájmu i naopak. Zoovláček nejezdí okružní jízdou okolo výběhů a expozic ve spodní části zoo, protože cesty jsou zde příliš úzké. Účelem je přepravit malé i velké návštěvníky pohodlným způsobem do horní části zoo. Vláček je v provozu od dubna do konce října. V letních měsících červeneci a srpnu každý den, na jaře a na podzim většinou pouze během víkendů. Provozní doba je cca od 10:00 do 17:15 hodin, ale může se měnit podle počasí.

Venkovský dvorek

V horní části zoo byl z tzv. Dětské ZOO vybudován Venkovský dvorek s různými druhy domestikovaných zvířat, zejména slepicemi, prasaty nebo kozami. Ovce kamerunské jsou zvyklé na kontakt s lidmi. Je to jediné místo v zoo, kde lze zvířata hladit a krmit, ovšem pouze granulemi z krmných automatů.

Dravci v akci

Od začátku května je nabídka předváděcích akcí rozšířena o ukázky sokolnického výcviku. Během víkendů můžete na stanovišti na loučce poblíž horního vstupu z bezprostřední blízkosti shlédnout letové ukázky několika druhů dravých ptáků a sov doplněné o odborný komentář.

OTEVÍRACÍ DOBA:
Letní sezóna (duben–září)
Pokladny a pavilony: od 9.00 do 18.00 hodin
Areál zoo: do 19.00 (turnikety u spodního či
horního vchodu). Po dobu letní sezóny jsou
otevřeny oba vchody (spodní i horní).

VSTUPNÉ:
Dospělí: 120 Kč, děti (3–15 let), studenti (do 26
let), důchodci: 60 Kč, rodinné vstupné = 2 dospělí
a 2 děti (3–15 let): 310 Kč. Děti do 3 let: zdarma

ZOO ÚSTÍ NAD LABEM
Drážďanská 23, 400 07 Ústí nad Labem
Tel.: +420 475 503 354
E-mail: zoo@zoousti.cz
www.zoousti.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here