Chvalský zámek v červenci zve na Detektivní týden, Pohádkovou neděli se Šípkovou Růženkou a výstavu Pojďte děti, budeme si hrát!

0
1229

Hledáte spokojenými dětmi i rodiči prověřený tip na prázdninové vyžití? Vydejte se na Chvalský zámek v Praze – Horních Počernicích. Až do 23. srpna se v jeho prostorech usídlila výstava Pojďte děti, budeme si hrát! Velká interaktivní herna plná skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu je lákavou výzvou pro šikovné ruce i chytré hlavy.

S originálními truhlářskými exponáty z dílny Vlastivědného muzea v Šumperku si dosyta vyhraje celá rodina. Na zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuželky či domino, postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověříte při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku a vědomosti ze zeměpisu u mapy světa.

Výstava Pojďte děti, budeme si hrát! se od pátku 10. až do pátku 17. července stane dějištěm části oblíbeného Detektivního týdne na zámku aneb pátrej na vlastní pěst! Malí detektivové jsou zváni vždy mezi 9. a 17. hodinou, kdy mohou sami (spolu s rodiči nebo prarodiči) pátrat a rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 19. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Jisté je, že stopy povedou nejen výstavou, ale také zámeckými salonky i sklepením. Akce je vhodná pro školní děti do 12 let a rodiče a prarodiče bez omezení věku. Vstupné na prázdninové Detektivní týdny: dítě 100 Kč, dospělý 70 Kč, senior 40 Kč, rodinné vstupné 300 Kč.

V neděli 19. července od 10 do 17 hodin se naskytne jedinečná příležitost nechat se zámkem provést Šípkovou Růženkou! Se spanilou princeznou navštívíte zámecké salonky, vystoupáte na tajemnou půdu a vyzkoušíte si, jak se budí princezny. Prohlídka trvá 40 minut, začíná vždy v celou hodinu, poslední prohlídka v 16 hodin. (Rezervace času prohlídky je možná na telefonu 281 860 130.) Po skončení prohlídky můžete zůstat a naplno si užít interaktivní výstavu Pojďte děti, budeme si hrát! Vstupné na Pohádkovou neděli se Šípkovou Růženkou: cena pro 1 dítě – 160 Kč, 2 děti – 140 Kč/dítě, 3 děti – 120 Kč/dítě, 4 děti – 100 Kč/dítě, 5 a více dětí – 80 Kč/dítě. Rodinné vstupné 350 Kč (2 dospělí a max. 3 děti). Dospělí jako doprovod dětí – běžné vstupné 70 Kč/osoba, senioři 40 Kč/osoba (nevyužijete-li rodinné vstupné), dospělí samostatně (ne jako doprovod dětí) 150 Kč/osoba, senioři samostatně (ne jako doprovod dětí) 70 Kč/osoba.

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Zaměřuje se na akce a výstavy pro rodiny s dětmi, školy i veřejnost a je otevřen denně od 9 do 18 hodin. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Nabízí také prostory k pronájmu, svatbu na nádvoří, firemní i dětské akce a oslavy. Využít můžete parkování v areálu Chvalské tvrze zdarma, bezbariérový přístup či restaurace v okolí. V průběhu roku se na zámku konají detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, tajemné noci, královský bál princezen i rytířů a další akce.

Vstupné na Chvalský zámek činí 70 Kč, snížené vstupné 40 Kč (děti, studenti, senioři), rodinné vstupné je 190 Kč. V případě detektivní hry je cena dětské vstupenky 100 Kč, rodinné pak 300 Kč.

www.chvalskyzamek.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here