INSPIRACE ZE STRAHOVSKÉ KNIHOVNY A KLÁŠTERA

0
1607

Nechte se inspirovat v rámci podzimního výletu do Prahy a pořiďte svým nejbližším originální dárek, třeba z návštěvy Strahovského kláštera a knihovny.

Máme pro vás několik tipů na originální vánoční dárky, které nikde jinde nenajdete, a které jsou spojeny s historií a současností Strahovského kláštera. Prodejna suvenýrů, originálních dárkových a upomínkových předmětů je součástí vstupního prostoru a začátku prohlídky Strahovské knihovny. Příjemná obsluha vám pomůže s výběrem dárku v podobě originálního domácího klášterního bylinného likéru pod názvem Adelaida nebo Beatrix, trička, šátku nebo kravaty, mikroutěrky, mýdla, pozlacené pamětní mince, ručně malované svíčky nebo broušeného české skla.

Při prohlídce Strahovského kláštera nelze vynechat prohlídku dvou nejznámějších sálů, Teologický a Filozofický sál, které jsou hlavním lákadlem a dominantou kláštera. Menší návštěvníky zajisté nadchne unikátní kabinet kuriozit s mnoha absurdními nálezy a předměty z celého světa.

Strahovský klášter nabízí dva samostatné návštěvnické okruhy, Strahovskou knihovnu a Strahovskou obrazárnu v konventní budově. Pro každý okruh je nutné zakoupit samostatnou vstupenku.

Další informace najdete na:

www.strahovskyklaster.cz

 

Klášter premonstrátů na Strahově
Strahovské nádvoří 1, Praha 1
Tel./fax: +420 233 107 718

Otevřeno denně:
9–17.00 hod., polední pauza 12–13.00 hodin
vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního
(25. prosince) a Velikonoční neděle (letos 21.
dubna).

Strahovská obrazárna:
Otevírací doba od 9–11:30, 12:30–17:00 hodin
vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního
(25. prosince) a Velikonoční neděle (21. dubna).

Doprava: z centra města: tramvaj č. 22 (stanice
Pohořelec)

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here