V PRAZE SE V ZIMĚ PŘIJĎTE ZAHŘÁT NA KARLÁK NA NOVOMĚSTSKOU RADNICI!

0
1117

I když je v metropoli venku nevlídno a zima zalézá za nehty, stojí za to se teple obléci a vyrazit na Karlovo náměstí. Na Novoměstské radnici se totiž zase zahřejete.

Galerie hostí expozici v přízemí radnice hostí do 17. listopadu expozici Tajemné světy Jaromíra Šofra. V Galerii ve věži si prohlédnete do 3. 11. dílo Jana Samce, autor instaluje i nenapnutá plátna do prostoru a na zem galerie. Od 8. 11. do 1. 12. se zde koná výstava Palaestra 20. Návštěvníci se seznámí nejen s díly autorů, ale rovněž se stanou diváky zápasu mladých boxerů na životních křižovatkách. V bývalém bytě věžníka je umístěna do 1. 12. stálá expozice o historii Nového Města pražského. 8. 12. si budete moci nakupovat na oblíbené podzimní Pražské výstavě nožů Knives 2019, která nabízí nejlepší produkci nožířského umění v Evropě a ČR.

Ve výstavních prostorách ve 2. patře radnice pokračuje známá Neviditelná výstava a v prostoru bývalé Vinárny v suterénu úniková hra The Chamber – Tajemství císaře.

1. a 2. listopadu již posedmé budete moci ochutnávat různé druhy whisky včetně rarit, které v Čechách zatím nejsou k dostání. Během Whisky Life! Prague 2019 – festivalu (nejen) pro milovníky whisky si užijete i hudbu, kilty, doutníky a jídlo. 14. listopadu bude zahájen čtyřdenní 44. veletrh starožitností Antique. Desítky vystavovatelů ze všech koutů ČR opět představí hodnotné prodejní exponáty. 24. 11. odstartuje z nádvoří radnice velká historicko-rozhlížecí hra pro malé i velké Pražské věže. 27. 11. se můžete zúčastnit mezinárodní konference Počítáme s vodou 2019.

Novoměstský advent se letos koná 30. 11. a 1. 12. A vy budete moci s přáteli a rodinou a dětmi přivítat adventní čas, užít si bohatý víkendový program, nakoupit další vánoční dárky i zakousnout něco dobrého na zub. První adventní neděle bude i posledním dnem, kdy budete moci pohlédnout na Prahu z ochozu vyhlídkové věže. Na zimu bude uzavřena od 2. prosince.

Sváteční čas si na Novoměstské radnici letos užijí zvláště hudební posluchači. Koná se zde koncert Challenge for Music s Vilémem Veverkou (5. 11.), Benefiční koncert pro nadační fond Dvojka srdcem s Jaroslavem Svěceným (6. 11.), koncert Pražští komorní sólisté (26. 11.), závěrečný koncert hudebního cyklu Stylové večery 2019 (5. 12.), koncert Novoměstského festivalu komorní hudby – Novofest (10. 12.), vánoční odpoledne a dvojkoncert Ondřej Smeykal a didgeridoo (14. – 15. 12.) a Vánoční koncert operních talentů (20. 12.). Proběhnou i dva hudební večery 21. ročníku MHF České doteky hudby Princ Bajaja – předvánočně pro děti a rodiče (21. 12.) a Kolem světa za 80 minut (22. 12.). Uslyšíte též děti ze ZUŠ Lounských (3. 12.) a ZUŠ Ilji Hurníka (17. 12.).

Celý program, kontakty a foto na:

www.nrpraha.cz, www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here