Kam v Praze za kulturou po prázdninách? Na Novoměstskou radnici!

0
561

Jedna z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek na Karlově náměstí nabízí ve svých netradičních reprezentačních prostorách návštěvníkům bohatý program, vyhlídku z ochozu téměř sedmdesátimetrové věže a komentované  prohlídky.

Zajímavé historické události radnice vám přiblíží komentovaná prohlídka při západu slunce, je možné si dohodnout i individuální termín pro šest a více osob. Podrobnosti o Novém Městě se dozvíte při prohlídce stálé expozice v bývalém bytě věžníka.

Otevřena je již i Galerie v přízemí, od 10. 9. do 7. 11. bude hostit výstavu ALMA MATER PALAESTRA, od 8. 10. do 7. 11. černobílé dílo Jiřího Wackermanna – Fotografie: Retrospektiva 2008-2020. Přihlásit se můžete i na známou Neviditelnou výstavu, na nádvoří shlédnout sochařské umění v souvislosti se Sculpture Line a v úterý odpoledne v předsálí svateb i originál sochu Neptuna. Od 12. do 21. 10. se v Recepčních saloncích budete moci podívat během výstavního projektu v rámci festivalu Mene Tekel na tři související expozice výstavy Cesty ke svobodě.

Historický Velký sál se rozezní hudbou. Těšit se můžete na tři koncerty Podzimních stylových večerů s orchestrem Harmonia Praga, na Klavírní recitál Marka Kozáka během festivalu Novofest, vystoupí zde např. i slovenský hudebník Maok, jazzová kapela Emmet Cohen Trio, orchestr Ensemble +18 s Ivanem Ženatým a Kristina Fialová, Jana Koubková Quartet a X-tet Víta Fialy na koncertu Mene Tekel. Konat se tu bude i Magisterský koncert Anny Svobodové a Jubilejní koncert k 75. narozeninám primáše Jiřího Janouška.

Děti si užijí dvě divadelní představení, Dnes provází Minor a Bruncvík a lev, budou moci i soutěžit o horské kolo během projektu Měsíc věží a rozhleden aneb stoupá celá rodina, který bude ukončen 28. října výstupem na věž s českou vlajkou. Dny evropského dědictví (11. – 19. 9.) vám nabídnou prodlouženou otevírací dobu i slevy.

23. září bude zahájen čtyřdenní již 45. veletrh starožitností Antique – září 2021, tentokrát zaměřený na České sklářství – umění a řemeslo, kterému se klaněl svět. Po dlouhé covidové pauze budete moci na Novoměstské radnici a v přilehlé části Karlova náměstí opět mlsat a hodovat, 9. 10. se koná Festival delikátních chutí – Jsme tu a pořád nám chutná! Na své si přijde každý, milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa. Menu bude tentokrát doplněno i o výběrovou kávu, lahodná vína i další nápoje. A 20. – 21. 10. se znovu potkáte s řemesly, řemeslníky, a především školami na festivalu workshopů Řemesla živě a pro život.

Podrobné informace o plánovaných kulturních akcí pražské Novoměstské radnice naleznete v programu na webových stránkách www.nrpraha.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here