NOVOMĚSTSKÁ RADNICE NABÍZÍ PESTRÝ JARNÍ PROGRAM

0
918

Novoměstská radnice na jaře přímo rozkvétá svým kulturním programem. Z vyhlídkové věže si užijete překrásný pohled na Prahu, v bývalém bytě věžníka můžete navštívit stálou expozici o historii Nového Města pražského.

V Galerii ve věži radnice se do 3. května koná výstava obrazů Ivan Bukovský (straší) VE VĚŽI a od 8. května do 23. června výstava fotografií SITENSKÝ 100. Galerie v přízemí radnice hostí od 30. 5. do 20. 6. výstavu Muzea romské kultury Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty v rámci světového romského festivalu Khamoro 2019. Fotografie přinášejí autentický pohled na život Romů v Československu převážně v období 60.–80. let 20 stol. Ve výstavních prostorách ve 2. patře radnice i nadále probíhá Neviditelná výstava.

Milovníci hudby si užijí 15. 5. koncert Yaron Herman Trio (Izrael). Úspěšný pianista se na koncertě představí s triem, v němž jsou jeho dlouholetými souputníky a zároveň ideálními partnery pro kreativní dialog. V červnu si poslechnou polského flétnistu a kapelníka, který sestavil pod svým vedením speciální mezinárodní projekt. Koncert Krzysztof Popek International Project (Polsko / Spojené státy) se koná 2. června. Dne 6. 6. se koná veřejný Slavnostní koncert ZUŠ Lounských s předáním absolventských vysvědčení a 20. 6. pokračuje hudební cyklus Stylové večery 2019 koncertem s podtitulem Angloamerický večer.

Na své si přijdou milovníci vína. Ve dnech 24. a 25. 5. přijedou do Prahy opět desítky vinařů na festival Praha pije víno 2019, 3. 6. ochutnáte Nejlepší česká vína v Praze na festivalu Cechu českých vinařů a 22. června zde proběhne již třetí ročník úspěšného festivalu francouzského vína a delikates Pavillon français. Občerstvit se můžete i na nádvoří v kavárně Café Neustadt či 8. června v souvislosti s festivalem pouličního jídla Street Food Pop Up během letošní Pražské muzejní noci.

22. května budete moci nakupovat oblečení, šperky, dárkové předměty a knihy. V gotickém Mázhauzu se koná opět Ryder´s bazar. Nebudou chybět originální retro kousky či modely českých návrhářek. Vydělané peníze pomohou Sue Ryder zaplatit zdravotnický materiál nehrazený pojišťovnami. A radnice bude i letos též jednou ze zastávek mezinárodního sochařského festivalu Sculpture Line.

1., 11., či 12. 5. nebo pak 9. a 16. 6. vás provedou tak trochu jiným způsobem po Novoměstské radnici herci divadla Minor během představení Dnes provází Minor. A od konce školního roku se již můžete těšit na další dvě komentované prohlídky radnice s poutavým výkladem vhodným i pro děti. 3. 7. se koná prohlídka při západu slunce a pro ranní ptáčata 15. 7. prohlídka dopoledne. Je však potřeba si na ně s větším předstihem předem zarezervovat písemně místo.

Celý program, kontakty a foto na:
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here