INFORMAČNÍ CENTRA VSTUPUJÍ DO HLAVNÍ TURISTICKÉ SEZONY

0
974

Turistická informační centra dokončují přípravu na letní turistickou sezonu. Příprava se v tuto dobu obvykle týká aktualizace databáze, z níž informační centrum posléze informace pro turisty čerpá. V březnu byly ověřeny kontaktní údaje, provozní doby, vstupné a nabídka novinek památkových objektů, muzeí a dalších turistických atraktivit. Poté následovalo ověřování provozních dob, kontaktů a vstupného u koupališť, chystá se sjednávání předprodejů na letní festivaly a ověřování údajů o sportovně relaxačních aktivitách jako např. minigolf, terénní tříkolky, půjčovny, bobové dráhy apod.

V současnosti pracuje v České republice více než 440 certifikovaných turistických informačních center, která mají své označení – viz obr. V infocentrech označených tímto logotypem je garantována kvalitní informační služba.

Sháníte na svých cestách pohled?

Obecně nejširší výběr pohlednic můžete očekávat v informačních centrech. Informační centra (TIC) mají k dispozici široký sortiment pohlednic různých vydavatelů. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Informační centra mají v letní sezoně otevřeno v sobotu i v neděli

Ze 420 certifikovaných infocenter má 404 TIC otevřeno v sobotu a 330 v neděli. Délka provozní doby se může lišit v závislosti na atraktivitě oblasti. V turisticky navštěvovanějších končinách mívají TIC otevřeno delší dobu. Rovněž se prodlužuje provozní doba během týdne.

Příprava na letní soutěže zahájena

Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci se společností Kam po Česku připravuje 10. ročník soutěže popularity certifikovaných turistických informačních center (TIC). Soutěžit se bude během letní sezony 2018 na stránkách kampocesku.cz, formou hlasování o oblíbené turistické informační centrum. Desítky členských informačních center se také letos zapojí do prázdninové letní soutěže s Českou Televizí Déčko.

www.aticcr.cz, www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here