NOVOMĚSTSKÁ RADNICE NABÍZÍ PESTRÝ KULTURNÍ PROGRAM

0
1384

S příchodem májových dní přichází oteplení a Novoměstská radnice vás přiláká svým bohatým programem.

Novoměstská radnice nabízí pestrý kulturní program po celý rok. Teplý jarní a letní vánek vás osvěží během vyhlídky z věže. V bývalém bytě věžníka na vás čeká stálá expozice o historii Nového města a v Galerii ve věži výstava fotografií JUDr. Hany Klímové Za krásami Evropy (5. 6.–26. 8.).

I Galerie v přízemí hostí výstavy po celý rok. Až do 13. 5. se zde koná výstava výtvarného oboru Gymnázia Na Pražačce s názvem Hranice, která reflektuje téma Hranice jako společensko-kulturní fenomén. Následuje expozice Václav Holohlavský / Obrazy, grafika (17. 5.–10. 6.), zachycujícího momentky běhu života, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy. Poté si prohlédnete neobvyklou expozici fotografií Michala Pospíšila Nejasná rozhraní (14. 6.–7. 7.). O letních prázdninách (8. 7.–16. 9.) tu vystaví své dílo malíř Kristian Kodet, aby tak oslavil své životní jubileum 70tých narozenin.

Milovníci hudby si přijdou opět na své. Pokračuje hudební cyklus s komorním orchestrem Harmonia Praga. Stylové večery 2018 (10. 5. a 28. 6.). 21. 5. představí ve Velkém sále basbarytonista Lukáš Bařák své hosty (Kristýna Kůstková – soprán, Arnheidur Eiriksdottir – mezzosoprán, Petr Nekoranec – tenor, Marek Kozák – klavír). Proběhnou ale i další zajímavé koncerty.

Nádvoří bude i letos jednou ze zastávek sochařské linky 4. ročníku pražského sochařského festivalu Sculpture Line. Děti s doprovodem si užijí napínavé představení Dnes provází Minor (13. 5. a 3. a 17. 6.). Dne 9. 6. po roce radnice nabídne bohatý program během Pražské muzejní noci a na noční putování se budete moci posilnit pouličním jídlem na Street Food Pop Upu na nádvoří.

Pokud jste ještě nenavštívili známou Neviditelnou výstavu, která vám ukáže svět nevidomých lidí, jaký je život bez zraku, učiňte tak třeba v tomto období. Hodinu plnou napětí zažijete i během dobrodružné, technicky velmi pokročilé únikové hry The Chamber – Tajemství císaře, která přenese hráče do 14. století. A již nyní doporučujeme pro velký zájem zarezervovat si místo na komentovanou letní prohlídku radnice (16. 7. od 10 či 16:30 h), která je díky poutavému výkladu vhodná i pro děti a během které se dozvíte mnoho zajímavostí a nahlédnete do prostor běžně nepřístupných.

Celý kulturní program, kontakty a foto na: www.nrpraha.cz a www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here