NOVOMĚSTSKOU RADNICI ROZZÁŘÍ JARNÍ PROGRAM

0
897

Po zimním spánku se v první jarní den 20. 3. opět otevře pro milovníky výšek ochoz téměř 70 metrové vyhlídkové věže a stálá expozice o historii Nového Města pražského v bývalém bytě věžníka a radnice chystá pro své návštěvníky bohatý kulturní program.

Galerie ve věži přivítá jaro výstavou Hollarka 100, která se koná od 4. do 22. 3. ke stoletému výročí založení Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara. Od 26. 3. do 3. 4. uvidíte nejlepší fotografie studentů středních škol, žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií 8. ročníku celorepublikové soutěže Photocontest. Poté od 9. 4. do 10. 5. bude následovat 5. setkání. Již popáté zde totiž představí svá díla žáci ZUŠ Praha 7 Šimáčkova.

15. 3. si užijete prodejní jarní Pražskou výstavu nožů Knives 2020. 21. března již pošesté na Novoměstské radnici ochutnáte výtečné delikatesy a vyzkoušíte si dosud nepoznané pokrmy z různých koutů světa na Festivalu delikátních chutí. Můžete se těšit na bezmála tři desítky nadšených kulinářů. Přijďte s námi procestovat svět, pas můžete pro tentokrát nechat doma! 28. – 29. 3. bude patřit radnice vašim ratolestem, proběhne zde doprovodný program rodinného festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem (výtvarné dílničky a hravé zóny). 23. dubna bude zahájen čtyřdenní již 45. veletrh starožitností Antique – jaro 2020. Čeká vás široká nabídka starožitností vystavovatelů ze všech koutů ČR, kteří opět představí své hodnotné prodejní exponáty. A chceteli blíže poznat historii této národní kulturní památky, rezervujte si včas místo na jednu z hodinových komentovaných prohlídek s poutavým výkladem, během které nahlédnete i do prostor, které nejsou běžně veřejnosti přístupné (25. 3., 30. 4.).

Bohatý zážitek přinese jaro příznivcům hudby. V historickém Velkém sále se bude konat mnoho koncertů. Hudební inovace není nic snadného. Vyžaduje totiž nejen vrozený talent, ale též lásku k umění, nezaslepenou komerčním pozlátkem populární kultury. K takovým inovátorům na poli moderní hudby patří Ralph Towner (Spojené státy), poslechnete si ho 3. března. 5. 3. si nenechte ujít koncert kytarových velikánů a mezinárodně uznávaného kontrabasisty Philip Catherine / Paulo Morello / Sven Faller (Belgie, Německo). 12. března vystoupí na radnici Vilém Veverka, autor a protagonista projektu „Challenge for Music“ s violoncellistou Jiřím Bártou. Partnerem jim bude mladý cembalista Filip Hrubý a hostem smíšený sbor Notre Dame. 17. března se koná závěrečný koncert Novofestu 2019, během kterého na vás čeká romantismus a jazz se saxofonem. 31. března se ve svém newyorském triu ŠMOLDAS – NUSSBAUM – ANDERSON (Česko / Spojené státy) představí náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas s rytmikou absolutní světové jazzové špičky (basa, bubny). 28. dubna budete unešeni tóny kytary a klavíru na koncertu CHICUELO – MEZQUIDA (Španělsko). Na cajon je doprovodí Paco de Mode.

www.nrpraha.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here