PRAŽSKÉ VĚŽE Velká dobrodružná hra pro děti i dospělé se koná v neděli 15. dubna.

0
1698

Již pošestnácté pro vás pořadatelé připravili zábavnou rodinnou dobrodružnou hru Pražské věže. Tentokrát se zaměříme vice na technické památky. Start bude premiérově v Muzeu MHD ve Vozovně Střešovice. Prohlédnete si staré tramvaje a autobusy a zjistíte kudy vedly trasy linek městské dopravy v dávné minulosti. Právě z Vozovny Střešovice vyjíždí i pro vás pravidelná linka historické tramvaje linky 41.

Navštívíte Starou čistírnu v Bubenči, provozovatel zde nabízí na objednávku možnost výstupu na komín a následné slanění do komína (viz film Postřižiny). Prohlédnete si bývalý Hotel International v Dejvicích, úkoly budete plnit i v okolí kostelních věží či domovních věžiček. V centru Prahy pak bude k rozhledu připravena věž Novoměstské radnice. Vytvořte si tým o libovolném počtu účastníků. Přihlášky najdete na www.prazske-veze.cz.

Vstupy jsou zdarma v rámci startovného. Na startu každý obdrží startovní průkaz umožňující vstupy do objektů, historickou mapu s vyznačenými stanovišti, k tomu popis stanovišť a úkoly. Strategii si volíte sami, věže obcházíte v libovolném pořadí. Trasu obcházíte pěšky, na kole nebo MHD. Těšíme se na vás.

www.prazske-veze.cz

 

TEXT A FOTO | Milan horký

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here