Strahovská knihovna i klášterní restaurace s věhlasnou historií

0
257

Strahovský klášter je živý klášter, který vedle své duchovní činnosti spravuje i věhlasnou knihovnu. Strahovská knihovna Královské kanonie premonstrátů na Strahově se nachází pouze pár kroků od restaurace, přímo na nádvoří Strahovského kláštera, hned vedle kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Klášterní restaurace „NA PEKLE“ se nachází na unikátním místě, přímo v srdci petřínské skály. Tento původní sklep sloužil již od 12. století pro skladování vína. Strahovští premonstráti pěstovali vinnou révu jak na petřínských vinicích, tak v blízkém okolí Prahy. Dováželi i moravská vína ze svých statků na Jižní Moravě a lisovali je přímo nad tímto sklepem.  Klima ve sklepě bylo ideální. Restaurace má vlastní vodní pramen vyvěrající už po 800 let z přírodního pískovce, letní zahrádku a je obklopena klášterní zahradou s vyhlídkou, jež nabízí jedno z nejkrásnějších panoramat na hlavní město.

Návštěvu restaurace můžete spojit s prohlídkou věhlasné Strahovské knihovny, kabinetu kuriozit s jedinečnými exponáty a příjemnou procházkou na Petřín s rozhlednou.  Pokud chcete v Praze zůstat déle, doporučujeme využít služeb boutique hotelu Questenberg, který se nachází v těsné blízkosti zahrad Strahovského kláštera.

V restauraci pobývala celá řada slavných osobností, státníků a umělců. Mezi něž patřili např. Alois Jirásek nebo Mick Jagger. Ke stálým hostům restaurace se za svého života zařadil i dramatik a první prezident České republiky Václav Havel.  Restaurace je vyhledávaným místem pro výbornou kuchyni a příjemnou atmosféru.

Kontakt:

 

NA PEKLE RESTAURANT

STRAHOVSKÉ NÁDVOŘÍ 133/3

110 00 PRAHA 1

+420 225 341 057

www.napekle.cz

Klášter premonstrátů na Strahově

Strahovské nádvoří 1, Praha 1

Tel./fax: +420 233 107 718

Otevřeno denně: 9–17.00 hod., polední pauza 12–12.30 hodin

vyjma Štědrého dne, Božího hodu vánočního

(25. prosince) a Velikonoční neděle (letos 21. dubna).

Doprava: z centra města: tramvaj č. 22 (stanice Pohořelec)

Další informace najdete na: www.strahovskyklaster.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here