Návštěva turistického informačního centra – vždy něco navíc

0
412

Léto je tu a v informačních centrech začíná hlavní sezóna. A není to náhodou. Snad každý prázdninový výlet nebo dovolená se neobejde bez jejich návštěvy. 

Pokud sbíráte turistické vizitky, magnetky nebo chcete potěšit své blízké lokálním suvenýrem či přímo inspirací k návštěvě destinace, vaše kroky vás zavedou právě do informačního centra. Jestliže sem zavítáte, pak je téměř jisté, že získáte i něco navíc – tip, co při vaší cestě navštívit, pozvánku za kulturou, přehlednou mapku či zpestření pro děti, aby se při poznávání zabavily.

Pro letošní prázdniny Asociace turistických informačních center ČR opět navázala spolupráci s Českou televizí, kdy se veřejnost může zapojit do oblíbené prázdninové soutěže, která začíná 1. července a probíhá do konce srpna. Sbírat hesla účastníkům pomůže téměř stovka zapojených infocenter po celé republice. Pracovní listy a pravidla soutěže budou zveřejněna na webu ČT:Déčko (https://decko.ceskatelevize.cz/letni-souteze). Jako se osvědčilo v minulých ročnících, tak i letos bude možné získávat hesla jak v zapojených institucích, tak i v terénu v ukrytých keškách.

Další celorepubliková akce pořádaná A.T.I.C. ČR a jejími informačními centry se pro veřejnost chystá koncem října – Týden turistických informačních center (23. – 29.10.2023). Pracovníci kromě drobností budou rozdávat úsměvy, kvízy, uspořádají prohlídky, zábavu pro děti nebo ochutnávky regionálních produktů. Každé infocentrum zrealizuje svůj nápad oslav a kreativitě se meze nekladou. Přesto tak oslavíme tento týden společně. A proč? Akce se koná při Světovém dni rozvoje informací, kterou vyhlásilo OSN v roce 1972, a jak jinak si toto připomenout, než na našich turistických informačních centrech!

Jsme tu pro vás.

Turistické informační centrum – to je první krok na vašich cestách.

aticcr.cz

www.facebook.com/aticcr

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here