Turistické informační centrum, první krok na vašich cestách

0
654

Turistická informační centra se postupně vrací do provozu a začínají plánovat letní turistickou sezonu. Již druhým rokem bude mít příprava jiný rozměr, než v letech před pandemií.

Tak, jak se začnou postupně uvolňovat podnikatelské a další činnosti – restart restaurací, ubytování, turistických atraktivit a památek – budou také informační centra návazně provádět aktualizací informací. Mnoho subjektů svoji činnost již ukončilo a není vyloučeno, že další skončí, tudíž infocentra čeká mnohem více práce, než v období před pandemií koronaviru.

Sháníte na svých cestách pohled?

Obecně nejširší výběr pohlednic můžete očekávat v informačních centrech. Informační centra (TIC) mají k dispozici široký sortiment pohlednic různých vydavatelů. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí. V informačních centrech máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, zjistíte si vlakové a autobusové spojení, a více, než kdy jindy se vám budou hodit tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Informační centra mají v letní sezoně otevřeno v sobotu i v neděli

Absolutní většina ze 473 certifikovaných infocenter má o prázdninách provozovnu otevřenou v sobotu a ¾ infocenter i v neděli. Délka provozní doby se může lišit v závislosti na atraktivitě oblasti. V turisticky navštěvovanějších končinách mívají TIC otevřeno delší dobu. Provozní doba se prodlužuje i během týdne. Vzhledem k vývoji epidemie koronaviru se však může změnit a nemusí být stejná jako v minulosti.

Příprava na letní soutěže zahájena

Asociace turistických informačních center ČR ve spolupráci se společností Kam po Česku připravuje 12. ročník soutěže popularity certifikovaných turistických informačních center (TIC). Soutěžit se bude během letní sezony 2021 na stránkách www.kampocesku.cz formou hlasování o oblíbené turistické informační centrum. 117 členských informačních center se také letos zapojí do prázdninové letní soutěže s Českou Televizí Déčko.

www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here