Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra ve Slaném

0
828

Prosím, řekněte nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Jmenuji se Elena Vejdělková, jsem slánskou rodačkou a v našem Infocentru Pod Velvarskou branou pracuji již 7 let.

Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Vzpomínám si hned na několik. Tento je z doby, kdy jsem v infocentru začínala a musím říct, že mě opravdu překvapil. Volal pán, který si nemohl vzpomenout na název, možná ho ani neznal. Nicméně mě zaskočil otázkou. Děláte tam takový to, jak se to do toho strčí a ono to potom ztvrdne? Potřeboval něco zalaminovat.

Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Já chodím ráda načerpat sílu do přírody. Nedaleko Slaného najdete malou obec Zichovec. Tam na okraji nad rybníkem byl v roce 2010 vybudován Kromlech (kamenný kruh) jako novodobá replika prehistorických kruhů keltského původu. Tvoří jej celkem 13 kamenů ze tří různých lomů a hornin. V kraji je to určitá forma návratu k tradicím a zájmu o ně. Říká se, že takovéto kruhy bývaly v dávných dobách zdrojem síly a zdraví. Vždy se tady ráda na chvilku zastavím, posedím a nechám na sebe působit klid i vyzařující energii. Až se na Kromlech pojedete podívat, nezapomeňte v místním rodinném pivovaru ochutnat i jeden z našich regionálních produktů.

Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Já se přiznám, jsem mlsoun a mám ráda sladké. Takže si vždycky moc pochutnám na výběrových klášterních džemech, které v místním klášteře vyrábějí členové řádu bosých karmelitánů. Mají spoustu druhů klasické i netradiční, a každý rok přijdou s něčím novým, takže je stále, co ochutnávat.

Jak jste pracovali a zvládli těžké období pandemie ve vašem infocentru?

V období pandemie nám moc chybí návštěvníci a turisté. Snažili jsme se být s nimi ve spojení alespoň po telefonu, mailu nebo  online poradně. Pomáhali jsme v očkovacím centru, které město Slaný zřídilo. A ti, co byli na home office, zase pilně připravovali nové zajímavé akce. Infocentrum v letošním roce oslaví 20. let od svého založení, a tak připravujeme několik novinek. V nové historicko-detektivní hře Tajemství hanebné zrady můžete s Bořkem odhalit nevyřešený případ z dějin Královského města Slaný. Pracujeme na 2. vydání Slánských turistických novin, které čtenáře seznámí s chystanými akcemi, ale i dalšími  zajímavostmi města a celého regionu Slánsko. Doufáme, že všechny naše novinky návštěvníky potěší.

Děkujeme za rozhovor.
REDAKCE

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here