MUZEUM PODBLANICKA

0
1736

Od roku 1988 je hlavním sídlem muzea zámek Vlašim, který prošel od poloviny 70. let zásadní rekonstrukcí. Sbíráním předmětů a obrazových materiálů muzeum dokumentuje historický a přírodní vývoj regionu. Jeho fondy zahrnují kolem 48 000 sbírkových předmětů a badatelská knihovna nabízí přes 28 000 svazků. Zámek Vlašim s manýristickou lodžií a pozdně klasicistním kabátem je také hlavním návštěvnickým cílem mezi objekty muzea. V severním křídle vám expozice S přesnou muškou přiblíží vývoj palných zbraní. Zastoupeni jsou středoevropští puškaři i velcí výrobci jako Winchester či Zbrojovka Brno. Vystavené střelivo patří k nejucelenějším v ČR.

Od roku 1972 je pobočkou Muzea Podblanicka barokně klasicistní zámek Růžkovy Lhotice u Čechtic. Ten vám v expozici Kraj tónů přiblíží Podblanicko jako kraj mimořádně bohatý na osobnosti evropské hudby. Druhou pobočku muzea najdete v Benešově na Malém náměstí čp. 74.

Expozice Dějiny Benešova a okolí tu přibližuje vývoj města, které bylo od počátku vázané na blízké Konopiště. Archeologické nálezy a předměty připomínají život obyvatel. Nechybí klášter piaristů ani lidová kultura okolních obcí, včetně oděvů. Expozice Náš pluk vás přenese k benešovské posádce přelomu 19. a 20. století.

 

Muzeum Podblanicka, p.o.
Zámek 1, 258 01 Vlašim
Tel: +420 317 842 927
E-mail: muzeumvlasim@iol.cz, muzeumvlasim@seznam.cz
www.muzeumpodblanicka.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here