SVATOMARTINSKÝ MIKULOV

0
1027

Od pátku 8. listopadu do neděle 17. listopadu čeká na milovníky vína a dobrého jídla již 9. ročník Svatomartinského Mikulova. Tradičně se můžete těšit na svatomartinské menu v mikulovských restauracích a na víkendový jarmark na Náměstí, který bude doplněn o doprovodný program.

Akci v sobotu 9. listopadu odstartuje husí pochod s krojovanou chasou a slavnostním přípitkem v 11.00 hodin na Náměstí. Během prvního víkendu je pro rodiny s dětmi připravena soutěž „Se Svatomartinskou husou za poznáním Mikulova“, která bude mít šest otázek, a malí i velcí je naleznou na různých místech po městě. Na dětské ratolesti, které nasbírají všechny správné odpovědi, čeká sladká odměna na stánku společnosti Mikulovské rozvojové přímo v centru města na Náměstí, kde bude probíhat i hlavní program.

Pro rodiny je připraveno v sobotu 9. listopadu od 15. hodiny promítání filmu „Kuky se vrací“ a vstup je zdarma. Ještě před začátkem promítání se od 13. hodiny v městském kinoklubu uskuteční tvořivá dílna pro děti s Vendulou Pucharovou Kramářovou, zakladatelkou módní značky PECKA. Svatomartinský jarmark ve dnech 9.–10. listopadu doplní zahrádka u zvědavých husiček, umístěná na Náměstí před Turistickým informačním centrem Mikulov. Během hudebního programu se představí cimbálové muziky a od 15.00 hodin kapela Zrní.

Svatý Martin na bílém koni přijede na mikulovské Náměstí se svou družinou v pondělí 11. listopadu v 11.11 hodin. Program bude také v Gajdošově sále na zámku, kde v pátek 15. listopadu od 16.00 hodin proběhne svěcení vína. Svatomartinský košt mladých vín ročníku 2019 bude probíhat denně po celou dobu konání akce, tedy od 8.–17. listopadu 2019, a to vždy od 11.00 do 20.00 hodin v zámecké Sala Terreně. Kompletní program najdete v kulturním kalendáři na www.mikulov.cz nebo v TIC Mikulov.

 

Turistické informační centrum Mikulov, o.p.s.
Náměstí 158/1
692 01 Mikulov
E-mail: info@infomikulov.cz
Tel.: +420 519 510 855
www.infomikulov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here