Mělník – město, do něhož stojí za to se vracet

0
948

Královské věnné město nad soutokem Labe a Vltavy ožívá na přelomu jara a léta řadou jedinečných akcí, které nadchnou nejen příznivce historie a kultury, ale i aktivního odpočinku, motorsportu či originální recese.

Výstava Věž mezzotint, představující výběr z grafického díla uznávaného ilustrátora, malíře a grafika Jana Híska, bude zahájena v galerii Ve Věži 12. 5. v 18 hodin. Dne 17. 5. přiblíží v Masarykově kulturním domě (MKD) v představení Mistrovská lekce soubor Městského divadla Mladá Boleslav s hostující pěvkyní světového formátu Dagmar Peckovou v hlavní roli život operní divy Marii Callas. Mezinárodní den muzeí 18. 5. oslaví Regionální muzeum Mělník vstupem zdarma pro všechny návštěvníky. U příležitosti výročí 100 let motorsportu na Mělníku pořádá Autoklub Mělník 28. 5. velkou oslavu na mělnické náplavce.

Noc kostelů 10. 6. nabídne program v mělnických sakrálních památkách, Mělničtí zvoníci představí v chrámové věži zájemcům ruční zvonění a zodpoví zvídavé dotazy. Během mezinárodního folklorního festivalu Mělnický Vrkoč 10.–11. 6. rozzáří pestré barvy lidových krojů při muzice Masarykův kulturní dům i náměstí Míru. Tradiční Svatotrojická pouť
12. 6. nabídne kromě duchovního programu řadu doprovodných kulturních aktivit pro děti i dospělé. Dne 18. 6. se na trať po kamenné dlažbě okolo náměstí Míru vstříc překážkám včetně nefalšované sněhové laviny vydají odvážní účastníci recesistického lyžařského závodu Mělnická Jizerská 50. Kromě nejrychlejšího času se cení i nejlepší kostým.

Kultovní Dejvické divadlo zavítá do MKD 13. 6. s představením Vina?, dramatem z atraktivního hereckého prostředí z divadelního jeviště a zákulisí zkoumá vážné a věčné téma lásky, nevěry a viny. V kostele sv. Petra a Pavla se 25. 6. uskuteční interpretační seminář a koncert posluchačů varhanního oddělení Konzervatoře Pardubice, který potěší všechny příznivce varhanní chrámové hudby. 9. 7. přivítá návštěvníky 3. ročník oblíbeného festivalu jídla a pití pro celou rodinu Moře u Mělníka již tradičně na mělnické náplavce.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here