Novoměstská radnice čeká na své návštěvníky s otevřenou náručí

0
726

S příchodem jara ožila konečně po dlouhé pauze i Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze a otevřela své brány veřejnosti. Můžete vystoupat na ochoz její věže, odkud je překrásná vyhlídka na stověžatou matičku Prahu, prohlédnout si několik výstav, objednat se na komentovanou prohlídku s poutavým výkladem či si užít některý hudební večer.

Z výšky sedmdesáti metrů pohlédnete na domy, dvory a věžičky Nového Města, ale uvidíte až na Pražský hrad. A takový pohled se vám z jiné pražské věže nenaskytne. Během výstupu na ochoz si užijete některou z krátkodobých výstav v Galerii ve věži, do 30. 6. výstavu současných členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar Nové cesty / Nové objevy.
V bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového Města a Praze panoramatické a ti, pro koho jsou dvě stovky schodů příliš velký fyzický výkon,
si užijí výstavu dokumentaristy Martina Šmoka Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 představující pozoruhodnou ale málo známou kapitolu z historie Vinohrad.
Nachází se v přízemí věže a je přístupná zdarma i během letních prázdnin.
„Je to obrovská radost a úleva, že se brány radnice opět otevřely Pražanům i návštěvníkům ze všech koutů naší země i prvním turistům ze zahraničí“, říká s potěšením ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.
„Po dobu útlumu jsme velmi intenzivně pracovali na tom, aby zážitky, které si odsud každý z nás může odnést, byly ještě unikátnější a silnější než doposud. Tato doba nám nejlépe ukázala, jak naší radnici živoucí ruch svědčí a těšíme se proto se všemi návštěvníky, vystavovateli i partnery na naši budoucí spolupráci“. Během návštěvy Novoměstské radnice nezapomeňte zavítat i na její klidné a útulné nádvoří. Obdivovatelé sochařského umění zde mohou posedět s šálkem lahodné kávy z kavárny Neustadt na betonových polštářích sochařky Veroniky Psotkové či si prohlédnout dílo v souvislosti se sochařských festivalem Sculpture Line.

Každé úterý odpoledne je navíc možné shlédnout Sochu Neptuna, kterou vytvořil Bohuslav
Schnirch. Pro milovníky hudby jsou naplánovány po dlouhé covidové pauze první hudební
večery v historickém Velkém sále se skvělou akustikou a kdo se chce dozvědět něco z bohaté historie této národní kulturní památky, může si rezervovat místo na komentovanou prohlídku s poutavým výkladem vhodnou i pro děti.

Podrobné informace o plánovaných kulturních akcí pražské Novoměstské radnice naleznete
v programu na webových stránkách: www.nrpraha.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here