ČESKÁ LÍPA A CELÝ VÍKEND PŘEDPRÁZDNINOVÉ ZÁBAVY

0
942

Jako každý rok zve také letos Česká Lípa na Městské slavnosti, které se budou konat v centru města v pátek 21. 6. a v sobotu 22. 6. 2019.

Slavnosti zahájí v pátek 21. 6. v kostele Narození Panny Marie koncert Symfonického orchestru Divadla F. X. Šaldy v Liberci Symfonií č. 9 e moll, op. 95 „Z Nového světa“ Antonína Dvořáka. Poté zazpívá Českolipský dětský sbor Moravské dvojzpěvy, op. 32 rovněž od Antonína Dvořáka.

V sobotu vystoupí na hlavní stage u obchodního domu Banco řada hudebních skupin. Těšit se můžete na českolipskou Jazzovou farmu z místní základní umělecké školy, Big Band CL, Crazy dogs, Michala Foreta nebo Marka Ztraceného. Večer vystoupí Václav Noid Bárta s kapelou, The Backwards a Pavel Cejnar. Mladé studentské kapely českolipské „Školy rocku“ dostanou prostor od 17 do 20 hodin na malé stage v amfiteátru klášterní zahrady v sousedství kulturního domu Crystal. O půlnoci odtud rozzáří město ohňostroj.

Nedílnou součástí Městských slavností je tradiční a velmi oblíbená akce na řece Ploučnici, Neckyáda, určená pro všechny milovníky recese, kteří se snaží udržet své plavidlo nad vodou, bojují s ostatními vyparáděnými posádkami a v závěru své plavby sjíždějí divácky nejatraktivnější místo celé trasy, jez u prádelny. V rámci doprovodného programu je dále přichystán středověký program na hradě Lipý, zábavný program DDM Libertin pro celou rodinu v klášterních zahradách, 3D maraton v kině Crystal nebo lunapark v centru města. Také městská knihovna nezůstane o tomto víkendu zavřená, i zde se můžete těšit na zábavný a poučný program. V neděli 23. 6. od tří hodin odpoledne se bude v Městském parku v blízkosti hudebního altánu tančit. Uskuteční se zde první letošní tančírna.

Regionální turistické informační centrum
náměstí T. G. M. 2, 470 36 Česká lípa
Tel.: +420 487 881 105, 487 881 106
E-mail: rtic@mucl.cz
http://turistika.mucl.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here