LETNÍ PUTOVÁNÍ PO PIVOVARECH

0
1268

Letní novinkou Destinační agentury Dolní Poohří je Krušnohorská pivní stezka. Propojuje sedmnáct českých a německých pivovarů a nabízí turistům ojedinělý zážitkový program. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půlllitr.

„Naším cílem je podpořit lokální značky, které vycházejí z bohaté tradice vaření piva na obou stranách hranice, a také gurmánskou turistiku. Velmi nás těší, že všechny zapojené pivovary používají ve výrobě žatecký chmel, který proslavil region Dolního Poohří,“ vysvětluje ředitelka Destinační agentury Dolní Poohří Libuše Novotná Pokorná.

Na přípravě projektu, podpořeného z Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří, se kromě Dolního Poohří podílel také německý partner Tourismusverband Erzgebirge. „Protože je Krušnohorská pivní stezka v první řadě projekt turistický, nabídli jsme účast především pivovarům, kde je vaření piva spojeno i s atraktivními zážitky jako jsou prohlídky pivovaru, degustace, přednášky či semináře o historii místa. Zájem předčil naše očekávání a stále se nám hlásí další pivovary,“ vysvětlila Libuše Novotná Pokorná. Návštěvníci tak mohou vidět třeba pivní muzeum či si na vlastní kůži vyzkoušet vaření piva.

Turisty po stezce provede mapa zapojených pivovarů s prezentací každého z nich. Její součástí je Turistická pivní karta, na níž mohou návštěvníci sbírat razítka při návštěvě těchto pivovarů. „Každý pivovar má své unikátní očíslované razítko. Po nasbírání alespoň deseti razítek získají turisté speciální půllitr Krušnohorské pivní stezky. Stačí kartu odevzdat v kterémkoliv ze sedmnácti zapojených míst,“ doplnila ředitelka. Sbírat razítka je možné až do konce letošního roku.

Mapa pivní stezky je k dispozici v infocentrech Dolního Poohří a v saské části Krušných hor a samozřejmě též v jednotlivých pivovarech na stezce, které najdou návštěvníci v těchto městech: Perštejn, Chomutov, Žatec, Louny, Osek, Teplice, Ústí nad Labem, Rechenberg – Bienemühle, Freiberg, Pockau, Scheibenberg, Zwönitz, Lössnitz, Aue, Breitenbrunn.

www.facebook.com/krusnohorskapivnistezka/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here