ÚSTÍ NAD LABEM Z CYKLISTICKÉHO SEDLA I Z LODNÍ PALUBY

0
1136

Městem Ústí nad Labem prochází jedna z nejkrásnějších a turisticky hojně navštěvovaných cyklotras Labská stezka. Při vjezdu do Ústí nad Labem vás přivítá jedinečná technická památka Masarykovo zdymadlo a nad ním se tyčící hradní zřícenina Střekov.

V centru města budete podjíždět pod Benešovým a Mariánským mostem. Na protilehlém břehu pak můžete spatřit výletní zámeček Větruše s restaurací, vyhlídkovou věží, bludišti, sportovištěm a nedalekým popravištěm.

Možnost oddechu skýtá jednak cyklokemp Loděnice v Brné nebo termální koupaliště Brná, o necelé 2 km dál. Budete-li mít na svých cestách technické potíže, zavítejte do Cyklocentra města Ústí nad Labem, které se nachází necelých 400 m od Labské stezky. Můžete si zde zapůjčit nářadí či koupit základní náhradní vybavení. Nově si zde také můžete kolo zapůjčit. Na zájemce čeká 10 městských kol, z nichž jedno je vybaveno dětskou sedačkou. Veškeré potřebné informace se dočtete na www.msul.cz.

Také v letošním roce připravilo Ústí nad Labem v rámci projektu Zdravé město příležitost dopravit se zdarma cyklobusem z Labské stezky na Severní Terasu. Cyklobus jezdí od zastávky Krajský soud vždy o víkendech a svátcích, a to až do 30. září.

Své cyklistické výlety můžete v Ústí nad Labem ideálně kombinovat s lodní dopravou. První možností jsou dvě lodní linky zahrnuté do Dopravy Ústeckého kraje. Jedná se o linku 901 do Litoměřic a 902 do Hřenska. Druhou variantou je letní linková doprava lodí Marie, která pluje z Ústí nad Labem do Píšťan a zpět.

Chcete-li přejet na druhý břeh řeky Labe, jsou podél Labské stezky k dispozici hned 4 přívozy. Před Ústím nad Labem se jedná o přívozy mezi Malými a Velkými Žernoseky a mezi Církvicemi a Dolními Zálezly. Další dva spojují Svádov s Neštěmicemi a Velké Březno s Neštědicemi.

Na svých cestách rovněž nezapomeňte navštívit informační středisko, kde vám rádi poskytnou informace o dalších turistických cílech, možnostech ubytování či stravování.

 

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here