Škoda Muzeum

0
123

Škoda Muzeum se nachází v samém centru výroby automobilů společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Muzeum sídlí v bývalých továrních halách, kde se až do roku 1928 automobily vyráběly. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Expozice Škoda Muzea seznamuje návštěvníky s fascinující historií značky sahající až do roku 1895, kdy tehdejší továrnu na jízdní kola založili dva nadšení cyklisté – Václav Laurin a Václav Klement.

Stálá expozice a depozitář prototypů a sportovních vozů
Stálá expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost.        V části Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky Škoda Auto symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě
jdoucích milníků automobilového vývoje. Zde naleznete mimo jiné nejstarší automobil sbírky L&K Voiturette z roku 1906 i designové studie, které představují vize budoucích modelů značky Škoda Auto. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot“.
Sbírka Škoda Muzea je pravidelně odměňována a stálá expozice muzea je obohacována tematickými výstavami. Prohlídka depozitáře je k dispozici o víkendech. Ve všední dny je na vyžádání na pokladně muzea. Od července do srpna je depozitář otevřen denně od 9 do 17 hodin jako Škoda Muzeum. Škoda Muzeum funguje jako kulturní centrum s bohatým doprovodným programem. Pravidelně se zde konají koncerty, přednášky, dětské workshopy či divadelní představení.
Prohlídka výrobních provozů firmy Škoda Auto                                                      Prohlídky do zákulisí tradičního a současně vysoce moderního výrobního závodu společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Automobiloví nadšenci mohou z bezprostřední blízkosti zažít, jak vznikají vozy značky Škoda.

Rodný dům Ferdinanda Porscheho
Na prohlídku Škoda Muzea je možné v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného navázat návštěvou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích nad Nisou. Expozici, kterou vás provede virtuální průvodce, je možné navštívit ve dnech
pátek–neděle od 9 do 17 hodin, v ostatních dnech po předchozí domluvě.

Základní informace
Škoda Muzeum je pro Vás otevřeno denně od 9 do 17 hodin mimo 24.12., 25.12., 26.12. a 1.1. Prohlídky s průvodci či prohlídky závodů Škoda je třeba rezervovat předem přes online rezervační systém na webu http://muzeum.skoda-auto.cz/prohlídky anebo na tel.: +420 326 831 134.
Aktuální informace o provozu muzea a online rezervace prohlídek najdete na: http://muzeum.skoda-auto.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here