Toulava zve na podzimní toulky zdejší uchvacující krajinou

0
1000
Nikde jinde není krajina tak typicky česká jako v Toulavě, turistické oblasti na půli cesty mezi Prahou a Šumavou. Zelené kopce, hluboké lesy a říční údolí, zde střídají malebné vísky, romantické zříceniny a historická města doslova prošpikovaná unikátními památkami. Toulava dobarvená podzimem je okouzlující a přímo stvořená k toulání. Právě nyní je tedy nejlepší čas k návštěvě. Stačí využít ubytování se slevou, přijet a třeba i vyhrát pobyt zdarma.

Podzimní Toulava je eldorádem vyznavačů klasické turistiky, tedy pro pěší turisty a cykloturisty. Na všechny návštěvníky zde čeká mimořádně pestrá nabídka různě tematicky zaměřených stezek a atraktivních cyklotras. Zlevněné ubytování s možností výhry si lze až do konce listopadu zajistit prostřednictvím voucheru z webu Jihočeské centrály cestovního ruchu www.dovolena.jiznicechy.cz.

Pro cyklisty má Toulava, ležící na pomezí jižních a středních Čech, „v kapse“ zhruba dvacítku tras daleko od davů a přelidněných cyklostezek terény vhodnými pro všechny. Atraktivitu cílů naznačují už vlastní názvy jednotlivých tras. Například: Vesele do Smutné, V království princezny Zlatovlásky, Soběslavská Blata – Krajinou jihočeských pohádek, Na konci světa, Mezi dvěma pivovary za hranici Blat a Kozácka, Kde domov můj – z Milevska přes Zvíkov ke Kovářovu, S Krčínem za čerty krajem kamenů, Toulavským hvozdem na hrad čarodějnic, Za Jistebnickým kancionálem a další.

Na své si přijde i ten, kdo se rozhodne spojit turistický zážitek se zážitkem gastronomickým. Stačí navštívit Tábor, centrum oblasti, nebo třeba lázeňskou Bechyni a užít si zde nefalšovanou jihočeskou kuchyni. Podrobnosti o trasách, nabídce oblasti, ubytování a slevách, nabízí web: https://www.toulava.cz/srdceturistiky.

info@petrmaresfoto.cz
info@petrmaresfoto.cz

Foto: Petr Mareš

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here