VÝLET DO PARKU BOHEMINIUM V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

0
1349

Mariánské Lázně jsou místo, kam moc rádi jezdíme nejen na lázeňskou oplatku, zpívající fontánu a krásné lesy, ale i do pečlivě udržovaného parku Boheminium, která se nachází 3 km nad městem přímo u zrekonstruovaného hotelu Krakonoš a kabinkové lanové dráhy. Park se rozkládá na pěti hektarech pozemku a je zde vystaveno na 60 modelů stavebních a technických památek.

Park patří mezi největší parky miniatur v Evropě (je na čtvrtém místě). Stal se nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji.

Ve městě jej otevřeli v roce 1999 a postupně sem modeláři přidávají různé mini exponáty a udržují se ty stávající. Při procházce zde navštívíme Ještěd s fungující lanovou dráhou, Karlštejn, zámek Kynžvart, Hluboká, Červená Lhota, hrad Loket s řetězovým mostem, nádraží s jezdícím vláčkem, kostelík sv. Václava v Hrusicích, který tam rád maloval Josef Lada –  prostě různé a někdy i polozapomenuté památky. Konají se zde pravidelně i různé akce pro děti (divadlo, stavění aj.) Na tento výlet se můžete vydat i pěšky za zpívající fontánou na kolonádě směr sever 🙂 a pod lanovou dráhou dojít přímo k miniaturparku, nebo použít starou kabinkovou lanovku. Z centra od ostrůvku jezdí také pravidelně autobus (č. 13).

Celou republiku zde máte jako na dlani a krásně si i odpočinete, tak se určitě stavte.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here