BRNĚNSKÉ VÁNOCE JSOU JEDINEČNÉ

0
1630

Před 94 lety se stalo Brno prvním městem, na jehož náměstí se objevil vánoční strom, který přivezlo koňské spřežení. Stejně jako tenkrát, strom letos přivezou koně.

Je to právě Brno, které dalo náměstím v České republice tradici vánočních stromů. Založil ji totiž před více než devadesáti lety spisovatel a novinář Rudolf Těsnohlídek, díky kterému se na brněnském náměstí Svobody rozzářil v roce 1924 vůbec první vánoční strom u nás. Brno má prvenství ještě v jednom. Před 3 lety jako první město v České republice zavedlo plošně systém vratných obalů na všech adventních trzích v centru města.

Tak jak se do Vídně jezdí na punč, do Brna se jezdí na Turbomošt. Poprvé byl představen v roce 2009 a od té doby se stal oblíbeným vánočním nápojem místních i turistů. Jedná se o stoprocentní jablečný mošt, doplněný pravou jablkovicí a speciální směsí koření. Jedinečné jsou také každodenní živé produkce na centrálním náměstí, neboť město Brno se jako jediné město u nás pyšní titulem Kreativní město hudby UNESCO.

BRNĚNSKÉ VÁNOCE
23. 11.–28. 12. 2018
Otevírací doba stánků:
9.00–21.45 hodin

www.brnenskevanoce.cz

 

FOTO: archiv TIC BRNO Michal Růžička a Monika Búry

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here