Poznejte Brno industriální

0
1295
Kotelna parního stroje bývalé textilky Fritsch & Co (c) TIC BRNO Jan Pochylý

Známá moravská kulturní metropole s unikátní architekturou letos tahá za nitky textilního průmyslu a projekt Brno INdustrial představuje toto oblíbené město zcela novou optikou. Nabízí mix historických souvislostí, průmyslových památek a fungujících staveb, příběhů i současného kreativního dění. Pořadatelé zvou na komentované prohlídky, projížďky minibusem a přednášky, a to nejen ty, kteří chtějí rozšířit své portfolio historických památek o nějakou tu novinku. Poznejte s TIC BRNO město, které stálo téměř tři století v čele světového textilního průmyslu!

Schoellerův palác, interier © TIC BRNO – Jan Pochylý

Díky projektu Brno INdustrial prozkoumáte město od podzemí až po komíny a od zakladatelů textilního průmyslu až po současné módní značky. Samostatně se můžete projít stezkou Poznejte moravský Manchester i zbrusu novou informační Industriální stezkou u řeky Svitavy odhalenou na začátku letošních prázdnin. Moravský Manchester si dokonce můžete zahrát jako poznávací hru, která je určená pro 2 – 5 hráčů starších 10 let a můžete v ní soutěžit s ostatními týmy.

Profesionálními průvodci jste zváni na čtyři komentované prohlídkové trasy, tři pěší a jednu projížďku minibusem. Těšit se můžete na to, jak se vydáte Šalinou Moravským Manchesterem, projedete se kolem paláců průmyslové aristokracie a projdete Okolo řeky přes Cejl a Křenovou nebo Z Ameriky až na Staré Brno.

Bývalá barevna firmy David Hecht
© TIC BRNO – Jan Pochylý

Pokud si v rámci svého cestování rádi rozšiřujete obzory i na odborných přednáškách, pak i pro vás má Brno INdustrial zajímavou nabídku. Můžete se dozvědět například něco o módě z Brna a vlněných tkaninách z brněnských továren z období mezi lety 1880 až 1940 nebo poznat životní příběhy rodin brněnských textilních továrníků Tugendhat, Löw-Beer a Stiassni.

Termíny prohlídek a přednášek najdete na webových stránkách projektu, tak stačí si jen vybrat a vyrazit do Brna, kde vás přivítá zbrusu nový tištěný průvodce současnou módou Designový kousek z Brna, v plánu je autentický průvodce TO JE BRNO III. nebo revitalizace či otevření nových prostor brněnského podzemí. Zkrátka, i pokud už jste v Brně byli, přijeďte znovu a město poznáte zase z nové perspektivy!

TIC BRNO Radnická 8 Brno
Tel.: +420 542 427 150, +420 542 427 151
E-mail: info@ticcbrno.cz
www.GOtoBRNO.cz
www.brnoindustrial.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here