ZÁBAVNÍ VĚDECKÝ PARK VIDA! V BRNĚ

0
1337

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Čeká vás tu více než 175 exponátů.

NOVÁ VENKOVNÍ EXPOZICE

Od června si radost z poznávání užijete s celou rodinou i pod širým nebem. VIDA! totiž otevřela novou venkovní expozici s krásným výhledem do areálu brněnského výstaviště. Těšit se můžete na vodní orchestr, světelný hranol, rotující kola nebo obří bublifuk. Užijte si také hravou výstavu H2Orchestra, na které si může zahrát až 50 zájemců a to díky mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují, aby hrály.

VÝSTAVA HALÓ od 1. 4 do 30. 9. 2019

Vyzkoušejte různé způsoby, jak doručit zprávu. Hravá výstava „Haló“ představuje fyzikální jevy, technické úspěchy, ale i nebezpečí, která jsou spojená s vývojem telekomunikace. Zažijte dobrodružství komunikace na menší i větší vzdálenosti. Odvysílejte vzkaz kamarádovi díky nejslavnějšímu kódu na světě – prostřednictvím morseovky. Dorozumívejte se pomocí akustických zrcadel nebo barevných vlajkových kódů. Zahrajte si na špiony, naučte se šifrovat zprávy a odposlouchávat cizí rozhovory. Využijte jednoduchý systém lan a předávejte si dopisy jako děti z Bullerbynu. Desítku exponátů ocení dospělí i děti starší 5 let.

OCEÁNY: NAŠE MODRÁ PLANETA: Objevte svět pod mořskými vlnami

Staňte se podmořskými průzkumníky a odhalte tajemství, které skrývá nejméně probádaná část naší planety – oceány. S pomocí nejmodernějších filmových technologií prozkoumejte mělčiny i temné hlubiny a těšte se na jedinečné záběry z mořského světa plného života.

PEVNOST VIDARD – pokladová hra plná úkolů

Kdykoliv během otevírací doby

Zažijte novou dimenzi návštěvy expozice VIDA! Objevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté. Stačí si na pokladně kdykoliv během otevírací doby koupit startovní balíček a vydat se do expozice řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad. Ke hře je nezbytné použití vlastního zařízení s připojením na internet. Wi-Fi je ve VIDA! bezplatná.

www.vida.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here