CESTA NA SNĚŽKU S RODINOU

0
2016
Lanová dráha na Sněžku

Když se řekne Krkonoše, hned každého napadne Krakonoš, Sněžka a známé Krkonošské pohádky o nelítostném Trautenberkovi a jeho čeledínech Kubovi, Ančí a hajným. Jednu takovou pohádkovou cestu můžete zažít s rodinou a užít si překrásné pohledy na okolní krajinu.

Výstup na Sněžku je nejoblíbenější turistická trasa v Krkonoších, která láká každoročně miliony turistických nadšenců, kteří chtějí zdolat nejvyšší horu Česka, s rodinou a rodinným mazlíčkem. Nejlehčí pěší trasa na vrchol Sněžky je z Horní Malé Úpy, kde si na posilněnou můžete dát místí vlajkový 11° ležák Trautenberk ve stejnojmenném pivovaru, který se nachází naproti cestě česko-polského přátelství.

Pivovar Trautenberk s útulnou restaurací a ubytováním, nabízí skutečné kulinářské speciality, jako například pivní guláš, domácí pečenou kačenu nebo salát s opečenou červenou řepou a kozím sýrem. Nad restaurací se rozprostírá ve dvou patrech stylové ubytování v útulných a moderně vybavených pokojích se sociálním zařízením a výtahem.

Vyhlídka

Pokud chcete zažít východ slunce na Sněžce, musíte si trochu přivstat a ve 2:00 hodiny ráno vyrazit. Pokud vyrazíte ve 3:30, východ slunce na boudě Jelence je překrásný. V noci ještě můžete poslouchat tokání tetřívka, který je chráněným ptačím druhem. Od Jelenky vás čekají „schody do nebe“, které jsou velmi dobře udržované a zavedou vás na vyhlídku Svorová hora ve výšce 1411 m n. m. Pozvolna se dostanete k vyhlídce na Obřím hřebenu, odkud máte Polské město Karpacz jako na dlani. Cesta česko-polského přátelství vede až na vrchol Sněžky, ve výšce 1603 m n.m. Zasloužený odpočinek a občerstvení nabízí Česká poštovna s venkovní terasou a střešní vyhlídkou na okolní panorama. Duchovním místem a nejstarší stavbou na Sněžce je bezesporu kaple sv. Vavřince, která je vyhlášeným poutním místem.

Děčínská bouda – interiér

Zpět se můžete vydat pod lanovkou po žluté přes Růžovou horu až do Růžohorek, kde se musíte zastavit v restauraci Děčínská bouda – horská farma, o kterou se s láskou stará paní domácí Radka s dcerami a manželem. Obslouží vás v dobovém oblečení, které znáte z Krkonošských pohádek. Domácí koláčky, dle vlastní receptury, vyrábí paní majitelka osobně a chutnají božsky.

Park Pecka

Po občerstvení je to z kopce po zelené až k Portáškám. Děti zde ocení herní krajinu PecKa. Na rozlehlé ploše a mezi stromy jsou interaktivní dřevěné sochy obřích rozměrů, znázorňující krkonošskou faunu, jako rysa, padlého jelena, zmiji, mravenčí larvy nebo čapí hnízda s průlezkou.

Zábavným a adrenalinovým způsobem se můžete dostat na horských koloběžkách sjezdem po trase o délce cca 5 km až k dolní lanové stanici ve Velké Úpě. Přejeme šťastnou cestu a pěkné počasí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here