SKIARÉNA JIZERKY – bezpečnější lyžování pro děti na Tanvaldském Špičáku

0
486

Celkem sedmnáct kilometrů sjezdových tratí nabízí Skiaréna Jizerky, která zahrnuje hned tři lyžařské areály – Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. K jednadvaceti vlekům, dvěma lanovým drahám a třem pohyblivým kobercům patří i třináct set parkovacích míst, kde mohou lyžaři pohodlně a bezpečně odložit svá auta. Tři areály sdružené pod značkou Skiaréna Jizerky jsou ideálními místy pro rodinné lyžování a výuku malých lyžařů.

Před zimní sezónou 2022/23 došlo k úpravám v Dětském hřišti na Tanvaldském Špičáku II. Pro větší bezpečnost dětí při výuce lyžování byl přemístěn Dětský vlek z dojezdu Slalomáku a Zalomené sjezdovky mezi lanovku Špičák 2 a vlek Zalomený. Dětský vlek tak nově vede přímo podél vleku Zalomený. Pro bezproblémový přístup do Dětského hřiště byl dále posunut také nástup na vlek Zalomený. Rovněž lyžaři sjíždějící sjezdovku Zalomenou či Slalomák se tak mohou těšit na široký dojezd až k vleku nebo lanovce bez nebezpečí kolize se začínajícími lyžaři. Novinkou je také nový 50 m dlouhý pojízdný koberec. V Dětském hřišti tedy budou nově k dispozici dva koberce o délkách 50 a 30 metrů. Přímo u Dětského hřiště přibude i nové občerstvení.

Na Tanvaldském Špičáku investovali také do zvýšení kapacity zasněžovacího systému. Přibyla nová děla a nové rozvody vody a elektřiny na sjezdovkách a byl posílen výkon samotné čerpací stanice.

Na Severák byla letos pořízena rolba Prinoth Bison X na úpravu sjezdových tratí.

Tanvaldský Špičák – pro celou rodinu

Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem s nejdelšími sjezdovkami Jizerských hor. Na vrchol Špičáku dopravují lyžaře dvě 4sedačkové lanovky, z toho jedna odpojitelná s bublinou. Na úpatí se nachází ještě 5 kratších vleků poma, ti nejmenší se mohou při výuce svézt na dvou pojízdných kobercích Sunkid. Z vrcholu vede hned 5 sjezdovek všech obtížností, přičemž ta nejdelší měří bezmála dva kilometry při převýšení 280 m. Špičák je tak dokonale všestranným kopcem pro celou rodinu, navíc je dobře dostupný nejen autem, ale – zejména pro obyvatele Liberce – i vlakem.

Bedřichov a Severák – pro děti a výuku

Menší areály Severák a Bedřichov nabízejí mírné terény, které jsou velmi vhodné pro výuku a lyžařské vyžití rodin s menšími dětmi. Na Severáku je dále k dispozici Dětský svět Severák, vybavený pojízdným kobercem a kolotočem. Dále je zde možnost hlídání dětí v herně, jejíž prostor je též možné využít pro ohřátí či odpočinek. Škola, půjčovna, herna a veškeré zázemí je umístěno jen kousek od parkoviště.

Tři areály propojené skibusem

Všechny tři areály Skiarény Jizerky – Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov – jsou propojené společným odbavovacím systémem, tedy skipasem a skibusem. Celkem si v nich můžete zalyžovat na 17 km sjezdovek.

www.skijizerky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here