ÚSTÍ NAD LABEM – SKVĚLÉ MÍSTO PRO VAŠI LETNÍ DOVOLENOU

0
917

Je možné strávit v Ústí nad Labem sedm dní a nenudit se? ukážeme vám, že ano a přinášíme Vám několik tipů, jak těchto sedm dnů strávit aktivně.

Den první. V přírodě, přitom v centru města – Bertino údolí a Erbenova vyhlídka

Jen pár minut chůze od centra města vás velmi mile překvapí romantika Bertina údolí. Jedná se o přírodovědně zajímavé území, skryté před nezasvěcenými zraky. Bertiným údolím prochází naučná stezka, která se často využívá jako prodloužená procházka na Erbenovu vyhlídku, ze které se vám otevře pohled na České středohoří od Bukové hory přes Milešovku až po bílinský Bořeň i na vzdálené Krušné hory od Jedlanu po Nakléřov.

Den druhý. Labské údolí z cyklistického sedla i z lodní paluby

Ústím nad Labem prochází jedna z nejkrásnějších cyklistických stezek Labská stezka. Provede vás nejen malebným Labským údolím, ale nabídne i řadu technických či kulturních památek. Své cyklistické výlety můžete rovněž ideálně kombinovat s lodní dopravou. Využít lze hned několik přívozů. K dispozici je také půjčovna kol a koloběžek v Cyklocentru města Ústí nad Labem.

Den třetí. Technické památky na dosah ruky

K návštěvě vás jistě naláká Masarykovo zdymadlo, postavené v letech 1923 až 1936, a jehož původní vybavení je dodnes plně funkční. U střekovského vlakového nádraží můžete navštívit parní vodárnu, která se taktéž může pochlubit původním technologickým vybavením. V neposlední řadě se o slovo hlásí Mariánský most z roku 1998, který se ihned stal jedním ze symbolů Ústí.

Den čtvrtý. Centrem města za vilovou architekturou

Provinční české královské město Ústí nad Labem se v druhé polovině 19. století proměnilo v přední průmyslovou metropoli Rakouska-Uherska. Stráně nad městem tak začaly plnit honosné paláce místních továrníků a obchodníků. Vydejte se je prozkoumat třeba se zapůjčeným audioguidem, který vás celou trasou provede.

Den pátý. Od výletního zámečku k vodopádu

K jednomu z nejvyšších vodopádů v Českém středohoří vás dovede naučná stezka Větruše – Vrkoč, která začíná u výletního zámečku Větruše. K tomu se z centra města dostanete lanovou dráhou z obchodního centra Forum.

Den šestý. Za zvířaty do zoologické zahrady

Ústecká zoologická zahrada nabízí pro každého něco. Užít si můžete např. komentovaná krmení zvířat, projížďku zoovláčkem, kontaktní venkovský dvorek či oddych v jedné z restaurací.

Den sedmý. Zasloužený relax na jezeře Milada

Jezero Milada je skvělým místem jak pro relaxaci pasivní, tak aktivní. Ke koupání je určena hlavně severovýchodní pláž, kde je během sezóny otevřeno občerstvení. Další možností, jak zde můžete trávit čas, je jízda na kole či kondiční běh.

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here