Ústecký kraj chystá novinky na sezónu

0
1130

Chystáte se vyrazit na výlet a nemáte přehled o rychlém, levném a dostupném spojení veřejnou dopravou? Tak to by mohla vyřešit nová mobilní aplikace Ústeckého kraje DÚKapka, kterou můžete využít pro nákup jízdenek.Chystáte se vyrazit na výlet a nemáte přehled o rychlém, levném a dostupném spojení veřejnou dopravou? Tak to by mohla vyřešit nová mobilní aplikace Ústeckého kraje DÚKapka, kterou můžete využít pro nákup jízdenek.

Doprava Ústeckého kraje spustila novou aplikaci DÚKapka – mobilní aplikaci pro cestující krajskou veřejnou dopravou. Aplikace je již nyní ke stažení zdarma na Google Play a App Store. Stačí se jen zaregistrovat a začít aplikaci využívat.

Turistické linky v kraji

V dubnu zahájily turistické linky Dopravy Ústeckého kraje v Českém středohoří sezónu 2021.

V Českém středohoří jezdí mimo jiné i turistické vláčky. Konkrétně třeba Zubrnická muzeální železnice, Podřipský motoráček a Oparenský expres. Jezdí i Švestková dráha, která je již celoroční linkou.

Novou plavební sezónu začne i jedna lodní linka s označením T91 (dříve 901). Linka vyplouvá z Ústí nad Labem a pluje přes Vaňov, Dolní Zálezly, Libochovany, Velké Žernoseky a Lovosice do královského města Litoměřice. Druhá lodní linka, s označení T92 (dříve 902) zahájí sezónu až po zmírnění protiepidemických opatření. U všech linek je nutné dodržovat platná protiepidemická opatření a to včetně nepřekračovaní hranic okresu.

Další ročník „Krušnohorská NEJ“

Do konce srpna hlasujte pro novinku v oblasti turismu a cestování v Krušných horách. Svůj hlas můžete dát na webových stránkách www.krusnehory.eu „Krušnohorská NEJ“ nebo na FB Krušné hory – volný čas a turistika.

Vybírat můžete z nominovaných míst jako rekultivované jezero Most, které se využívá pro příměstskou rekreaci. Dalším nominovaným je Zipline dráha Klíny, unikátní 2,2 km dlouhá adrenalinová jízda po laně přes Šumenské údolí ve výšce až 150 metrů nad zemí a rychlostí až 75 km/hod. Hlas můžete dát třeba autobusové lince 421303, lidovému domu v Lesné, sportovnímu areálu Jumpark Matylda na okraji Mostu, který byl postaven loni pro snowboardisty a lyžaře.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě, příspěvková organizace Ústeckého kraje vydalo v září 2020 novou knihu, vztahující se k rekultivacím po těžbě uhlí a proměně hornické krajiny v regionu nazvanou Návraty vypůjčené krajiny.

Památné stromy Ústeckého kraje a stejnojmenná výstava v muzeu v Mostě, která je prodloužena do konce roku 2021 je dalším hráčem v anketě. V loňském roce si region připomněl významné výročí 150 let od příjezdu prvního vlaku do Mostu a Chomutova. Vznik železniční sítě výrazně podpořil rozvoj hornictví a průmyslu pod Krušnými horami. Ve své době železniční doprava byla nejefektivnějším a nejvyužívanějším dopravním prostředkem.

Další informace najdete:
www.branadocech.cz
www.ds-uk.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here