V centru Mělníka se vynořil Žlutý ostrov

0
609

Májový Mělník rozkvétá všemi barvami, mezi nimiž letos nejjasněji září žlutá, barva Městské knihovny Mělník, jedné z poboček Mělnického kulturního centra.

Přímo před novou budovou knihovny na nám. Karla IV. nově vznikl Žlutý ostrov, ostrůvek kvetoucí zeleně doplněný žlutými lavičkami a židlemi a malou knihovnou, v těsném sousedství stánku se skvělou kávou a místního květinářství, které pečuje o zdejší flóru. Žlutý ostrov nabízí kromě posezení s knihou a kávou také projekt Čteme uchem – pravidelný veřejný poslech audioknih vybraných tak, aby si na své přišly všechny generace. 26. 5. se zde uskuteční Oldřich Wenzl Happening – živý přednes z díla velkého mělnického básníka v nastudování místního divadelního spolku Nové divadlo Mělník.

I další pobočky Mělnického kulturního centra mají pro své příznivce připravený program. Jakmile to epidemická situace a vládní opatření dovolí, přivítá návštěvníky Masarykův kulturní dům i galerie Ve Věži, která chystá výstavu linorytů Magdaleny Rutové pod názvem Lino. Také Turistické informační centrum Mělník bude mít pro návštěvníky několik překvapení. Kromě zbrusu nových praktických suvenýrů s mělnickými motivy v podobě nákrčníku či ponožek čeká turisty největší novinka – pohodlnější přístup do mělnického podzemí přímo z prostoru informačního centra a v podzemí samotném poutavé znázornění zdejší historie formou videomappingu. Na návštěvníky se každou sobotu těší již probíhající Mělnické farmářské trhy. Poslední květnový víkend se dočkají také příznivci vyhlídkových plaveb. Na palubu zve výletní loď Fidelio, která pasažérům ukáže mělnické panorama z vodní hladiny, krásu přírody zdejších říčních břehů a soutok Labe a Vltavy z těsné blízkosti.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here